Olga kroz dramu do podviga - bila na ivici poraza, pa sve preokrenula!

Ovo je prvi plasman u polufinale WTA turnira za Olgu Danilović još od osvajanja jedine titule u karijeri 2018.

olga danilović u polufinalu turnira u lozani  Izvor: MN Press/Profimedia

Kada je Olga Danilović u leto 2018. napravila senzaciju i osvojila WTA turnir u Moskvi, čitav teniski svijet očekivao je da mlada Srpkinja u narednim godinama postane nova teniska zvijezda.

Ali niko nije ni slutio da će Olga morati da čeka pune četiri godine na naredni plasman u polufinale nekog WTA 250 turnira - što je Danilovićeva ovog petka uspjela u Lozani!

Sjajna nedjelja je iza Olge Danilović, koja je na turniru u švajcarskom gradu uspjela da savlada Simonu Valtert 2:1, po setovima 6:4, 4:6, 7:6!

U meču koji je trajao gotovo dva i po sata, viđeno je mnogo drame i obrta. Srpkinja je povela 1:0 u setovima, domaća teniserka je napravila preokret i potom bila veoma blizu pobjede.

Vodila je 5:2 u trećem setu, ali Danilovićeva je pokazala srčanost. Nije se predavala i uspjela da se brejkom vrati u igru. Stigla je i do taj-brejka, u kojem je slavila 7:5.

Tako je obezbijedila plasman u polufinale, njeno prvo na ovom nivou poslije četiri godine. Rivalka za mjesto u finalu biće joj Anastasija Potapotova, ruska teniserka koju je Olga savladala baš u tom finalu WTA turnira u Moskvi sada već davne 2018. godine.

To je bila Olgina jedina titula u WTA rangu, a ostaje da vidimo može li trenutno 124. teniserka svijeta da nastavi sa sjajnim partijama. Za sada je projektovana da će napredovati na 114. mejsto, a plasman u finale bi je doveo na prag 100. pozicije.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!