Srpska open uživo polufinale Molčan Rubljov i Lajović Kecmanović, finale parova

Pretposljednji dan ATP turnira u Banjaluci ispratite UŽIVO na našem portalu.

Srpska open uživo polufinale Molčan Rubljov i Lajović Kecmanović, finale parova Izvor: Mondo/Slaven Petković

Ruski teniser Andrej Rubljov i Srbin Dušan Lajović su finalisti Srpska opena u Banjaluci!

Poslije osvojenog trofeja prošle sedmice u Monte Karlu, Rus je u subotu savladao Slovaka Aleksa Molčana (6:2, 6:4) i stekao šansu da se bori za pehar turnira u Banjaluci! A meč je završio sa stilom - asom!

Prvi set je završio superiorno, dva puta oduzevši servis Slovaku, dok je u drugom viđena revija brejkova u kojoj se šesti reket planete bolje snašao i u ključnim momentima sačuvao pribranost, iako je u jednom trenutku bacio reket o zemlju.

Ipak, kad je najviše trebalo u devetom gemu, bio je na visini zadatka, napravio ribrejk i potom na svoj servis bio siguran.

Rubljov je nakon sat i po borbe protiv Molčana zakazao rusko-srpsko finale u nedjelju od 14.00, kada će odmjeriti snage sa Dušanom Lajovićem, koji je u drugom polufinalu poslije preokreta savladao Miomira Kecmanovića - 2:1 (4:6, 7:6, 6:4).

Iako je relativno lako izgubio prvi set, Lajović je uprkos umoru nakon senzacionalne pobjede nad Novakom Đokovićem u prethodnoj rundi, postepeno dizao formu, rasporedivši snagu da stigne najprije do izjednačenja u taj-brejku, a onda i pobjede.

Igrao je na momente odličan tenis, kao u slučaju protiv Noleta, ali i dosta je griješio što je posljedica umora, pa je to možda ključni razlog što i ranije nije završio duel u trećem setu.

Ipak, sad će imati priliku da po drugi put u karijeri osvoji turnir u Banjaluci, s obzirom da je 2015. godine podizao pehar na banjalučkom čelendžeru.

Budite uz MONDO, ispratite sve mečeve UŽIVO, a detalje susreta pronađite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

18:55

LAJOVIĆ!

Dušan Lajović je u finalu Srpska opena! Napravio je preokret u srpskom derbiju protiv Miomira Kecmanovića i stigao do prilike da se bori za trofej u Banjaluci - 4:6, 7:6, 6:4.

Prvu čestitku dobio je od svog kućnog ljubimca...

18:53

Meč-lopta za Lajovića...

...nakon tačno tri sata velike borbe u srpskom derbiju!

18:49

SJAJNI LAJOVIĆ!

Izvor: Mondo/Slaven Petković

Novi brejk u režiji Dušana Lajovića i sada ima priliku na svoj servis da izbori plasman u finale Srpska opena - 5:4.

18:37

Kecmanović smanjio, pa vratio brejk!

Imao je Lajović novu brejk šansu da prelomi meč, ali je poslao lopticu u mrežu, da bi potom sa dva dobra servisa Kecmanović osvojio gem i smanjio rezultat. Miomir je zatim uspio i da uzvrati brejkom i stigne do novog izjednačenja - 4:4.

18:22

Brejk na brejk!

Sjajan tenis gledali smo u trećem gemu, nevjerovatno je šta je sve stizao Dušan Lajović i na kraju ponovo "brejknuo" Kecmanovića, a potom i na svoj servis ga potvrdio - 1:3.

18:15

Kecmanović uzvratio ribrejkom!

Miomir Kecmanović je uspio da oduzme servis Lajoviću i izjednači na početku trećeg seta - 1:1.

18:11

Lajović uzeo brejk na startu trećeg seta!

Gubitak seta potpuno je poremetio Miomira Kecmanovića, koji je izgubio servis na početku trećeg seta - 0:1.

18:03

IZJEDNAČENJE!

Lajović je imao više živaca u 13. gemu i stigao do izjednačenja u setovima - 7:6 (7:5).

17:52

TAJ-BREJK!

Taj-brejk će odlučiti kome će pripasti drugi set!

17:49

DUCI!

Dušan Lajović se potpuno vratio u meč, pa sada na servis Kecmanovića ima priliku da stigne do izjednačenja u setovima. U najgorem slučaju ima taj-brejk u džepu - 6:5.

17:45

BREJK!

Uzvratio je Dušan Lajović i uzeo brejk za novo izjednačenje - 5:5.

17:40

Kecmanović servira za finale Srpska opena!

Miomir Kecmanović je na korak od plasmana u finale! Oduzeo je servis Dušanu Lajoviću u devetom gemu i sada će servirati za pobjedu - 5:4.

17:29

'AJDE DUCI!

Podrška publike u Banjaluci urodila je plodom! Lajović je u sedmom gemu spasio tri brejk lopte Kecmanovića i poslije velike borbe uspio da osvoji gem - 4:3.

17:10

Uzvraća Kecmanović!

Poslije velike borbe, Kecmanović je napravio ribrejk i smanjio na 2:1. Lajović je napravio dosta grešaka kod bekenda i ispustio prednost, a potom je Miomir rutinski osvojio gem na svoj servis - 2:2.

16:55

Lajović siguran u prva dva gema drugog seta

Gubitak prvog seta nije uticao na Dušana Lajovića, koji je dobio prvi gem na svoj servis u drugom setu, a potom i oduzeo isti Kecmanoviću - 0:2.

16:49

Kecmanović vodi 1:0

Nije propustio priliku Miomir Kecmanović iskoristivši prvu set loptu - 6:4.

16:43

Kecmanović servira za set!

Miomir Kecmanović (33. na ATP listi) ponovo je oduzeo servis Dušanu Lajoviću (70. na ATP listi) u devetom gemu i sada će servirati za set - 5:4.

16:23

RIBREJK!

Treću brejk priliku iskoristio je Lajović i izjednačio u prvom setu - 3:3.

16:16

BREJK!

Miomir Kecmanović je napravio brejk u petom gemu! Iskoristio je drugu brejk priliku i poveo sa 3:2.

15:56

Počelo drugo polufinale, bez brejk prilika

Počeo je meč između Dušana Lajovića i Miomira Kecmanovića na Srpska openu. Oba srpska tenisera na početku su sačuvala svoj servis, bez prilika za brejk - 2:2.

15:38

GOTOVO JE!

Ruski teniser Andrej Rubljov prvi je finalista Srpska opena u Banjaluci!

15:34

BREJK NA BREJK!

Andrej Rubljov je poslije velike borbe iskoristio četvrtu brejk šansu i stekao priliku da servira za plasman u finale Srpska opena u Banjaluci! Čak je u jednom trenutnu nakon neiznuđene greške bacio i reket na zemlju!

15:15

RIBREJK NA RIBREJK!

Rus je uspio da uzvrati i ribrejkom ponovo dođe do velike prednosti u drugom setu, ali je Molčan uzvratio istom mjerom - 4:4!

15:07

Prvi brejk Molčana!

Slovački teniser je anulirao prednost Rubljova i oduzeo mu servis za izjednačenje u drugom setu - 3:3.

15:00

Projektil!

Intreresantno, brzina loptice prilikom servisa Andreja Rubljova iznosila je 205 km/h.

14:55

Rus napravio brejk i u drugom setu!

Andrej Rubljov je oduzeo servis Slovaku u trećem gemu i potom na svoj potvrdio osvojeni brejk u drugom setu - 1:3.

14:43

Molčan propustio tri brejk šanse, Rubljov osvojio set

Šesti reket svijeta Andrej Rubljov poveo je sa 1:0 u setovima u prvom polufinalu Srpska opena.  Slovački teniser je imao tri brejk prilike da oduzme Rusu servis, ali se Rubljov odbranio i potom iskoristio prvu set loptu - 6:2.

14:32

Dva brejka prednosti

Andrej Rubljov grabi ka osvajanju prvog seta - 5:1.

14:28

Brejk Rubljova, pa umalo ribrejk!

Ruski teniser je u trećem gemu oduzeo servis Slovaku, koji je potom u narednom gemu imao priliku da napravi ribrejk, međutim, Rubljov je uspio da se odbrani i povede sa 3:1 u prvoj setu.