Laslo Đere stao nadomak senzacije u Njemačkoj

Poraz Lasla Đera u finalu Hamburga

Laslo Djere izgubio od Zvereva u finalu Hamburga 2023 Izvor: MN PRESS

Njemački teniser Aleksandar Zverev trijumfovao je na turniru iz serije 500 u Hamburgu, pošto je danas u finalu pobijedio Lasla Đerea u dva seta, sa 7:5, 6:3. Đere je propustio veliku šansu da dobije prvi set, jer je u devetom gemu propustio da realizuje četiri brejk šanse i da povede 5:4, a to mu se osvetilo nešto kasnije, kada je Zverev u 12. gemu napravio brejk i riješio uvodni set u svoju korist.

U drugom setu njemački teniser je u četvrtom gemu još jednom oduzeo servis Đereu, ali je srpski teniser uzvratio u sedmom gemu, ali taj brejk nije uspio da potvrdi i Zverev je novim brejkom u osmom gemu riješio meč. Uprkos porazu, Đere ima razloga za zadovoljstvo, jer je plasmanom u finale osvojio 280 poena i sa 57. se probio na 38. mjesto ATP liste.