Hamad Međedović gazi ka trofeju - sa 3:0 u polufinale završnog turnira!

Srpski teniser briljira u Saudijskoj Arabiji.

nextgen hamad međedović u polufinalu  Izvor: Printscreen/Twitter/ATP NextGen

Hamad Međedović ostvario je večeras treću pobedu u Crvenoj grupi na finalnom turniru "Next Gen" u Džedi, pa je sa maksimalnih 3/0 izborio plasman u polufinale!

Međedović je kao 110. na ATP listi u trećem kolu za sat i 32 minuta savladao 185. igrača svijeta Abdulaha Šelbajha iz Jordana sa 3:1 u setovima (3(6):4, 4:2, 4:3 (5), 4:2).

Novopazarac je prethodno pobijedio 97. na svijetu Aleksa Mikelsena iz SAD sa 3:2 (4:2, 4:3(3), 3(3):4, 3(5):4, 4:3(4)), a potom i 70. na ATP listi, Francuza Luku Van Aša sa 3:1 (4:2, 2:4, 4:3(7), 4:1).

Međedović je pobjednik Crvene grupe sa skorom 3-0, ispred drugog polufinaliste Van Aša sa 2-1.

Takmičenje su završili treći Šelbajh sa 1-2 i Mikelsen na četvrtom mjestu sa 0-3.

Izvor: Jasper Jacobs / Zuma Press / Profimedia

Dejvis kup reprezentativac Srbije ide u polufinalu na 94. sa ATP liste Dominika Strikera iz Švajcarske.

Striker je sa 1-2 bio drugi u Zelenoj grupi, ispred Italijana Flavija Kobolija i Luke Nardija sa istim odnosom pobjeda i poraza.

Drugi polufinalni par čine sa 3/0 najbolji u Zelenoj grupi, 36. teniser planete Artur Fils iz Francuske i njegov sunarodnik Van Aš.

U Saudijskoj Arabiji, u specifičnom formatu, igra osam najboljih na svijetu do 21 godine, ali su učešće otkazali Karlos Alkaras, Holger Rune, Ben Šelton i Lorenco Museti.

Nagradni fond turnira "NextGen" u Džedi iznosi 2.000.000 američkih dolara.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!