Srbija pobijedila Mađarsku u drami!

Vaterpolo reprezentacija Srbije igraće za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Dohi.

Vaterpolo Svjetsko prvenstvo Srbija pobijedila Mađarsku  Izvor: Profimedia

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobijedila je Mađarsku 11:10 na Svjetskom prvenstvu, ali u meču koji ni jedna, a ni druga selekcija nisu navikle da igraju. Zbog poraza u četvrtfinalu, Srbija i Mađarska su morale da igraju razigravanje za plasman od petog do osmog mjesta u Dohi, pa je "vaterpolo klasik" u kome ulog nije medalja pripao srpskoj reprezentaciji.

To znači da će Srbija za peto mjesto u Dohi igrati protiv Grčke, koja je bila bolja od Crne Gore (poslije penala 14:13), što će reći da neće biti "reprize" najbolje srpske utakmice na turniru. Srbija je u svakom slučaju obezbijedila plasman na Olimpijske igre tako što je kao prvoplasirana "izašla" iz svoje grupe, ali nažalost i ovaj turnir će proteći bez medalje, pošto je Hrvatska zaustavila srpski tim već u osmini finala 15:13.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Strahinja Rašović sa tri gola, dok može slobodno da se kaže da je golman Radoslav Filipović bio ključni igrač utakmice jer je u poslednjim sekundama uspio da "izbjegne" situaciju kao na Evropskom prvenstvu u Zagrebu, kada su se izvodili peterci. Tada su Mađari pobijedili.

Meč za peto mjesto igraće se u subotu ujutru od 9.30.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!