NLB Wheel liga: KKI Vrbas pobjedom do prvog mjesta

Autor Haris Krhalić

Trijumf vrijedan prvog mjesta.

kki vrbas Izvor: Promo/KKI Vrbas

Košarkaški klub invalida Vrbas pobijedio je ekipu Parasport Slovenija 82:70 (12:21, 26:15, 20:16, 24:18) u prvoj utakmici NLB Wheel lige. Na ovaj način su obezbijedili prvo mjesto uoči polufinala plej-ofa koje se igra 20.aprila u Gradačcu.

Početak utakmice pripao je gostima koji su poslije prvih 10 minuta vodili 21:19. Imali su Slovenci u 12.minutu i 25:14 i dosta probelma su zadavali domaćem timu. U finišu druge četvrtine razigrali su se igrači Vrbasa koji su na odmor otišli sa vođstvom, 38:36. U drugom poluvremenu mnogo bolje su igrali Banjalučani koji su u nekoliko navrata imali i plus 15. Na kraju su slavili sa zasluženih 82:70. U pobjedničkom timu Ante Štimac je dao 24 poena, a tri manje Ademir Demirović.

Kod poražene ekipe najefikasniji bio je Haris Kuduzović koji je ubacio 23 poena. Do kraja današnjeg programa igraju : KKI Vrbas - KKK Crvena zvezda Singidunum i Parasport Slovenija - KK OSI Paramont.