Da li je već riješeno u Formuli 1? Maks Ferstapen nastavio dominaciju!

Maks Ferstapen ostvario je pobjedu na trci u Japanu.

maks ferstapen pobijedio u japanu formula 1 trka Izvor: FLORENT GOODEN / Panoramic / Profimedia

Maks Ferstapen ostvario je treću pobjedu u četiri trke u Formuli 1. Na trci za Veliku nagradu Japana osvojio je prvo mjesto, vodio je skoro sve vrijeme i prilično rutinski došao do najvišeg stepenika na podijumu. Poslije svega što je prikazao svi fanovi najbržeg cirkusa na svijetu se pitaju isto - da li je već sada sve gotovo?

Trostruki šampion svijeta je lako slavio u Japanu. Vozač Red Bula upisao je 57. titulu u karijeri. Iza njega bio je njegov timski kolega Serhio Perez, a treći Karlos Sainz iz Ferarija. Na ovoj trci uzbuđenja gotovo da nije bilo, žargonski rečeno jednosmjerna ulica za Maksa.

Kada je generalni plasman u pitanju Ferstapen je ubjedljivo prvi sa 77 bodova, Perez ima 64, dok je Lekler pao na treće mjesto sa 59 poena, četiri više od klupskog kolege Sainza. Luis Hamilton, koji će voziti za Ferari od sljedeće sezone je na 9. mjestu sa 10 bodova, on je trku u Japanu završio na 9. poziciji.