Damir Džumhur u finalu čelendžera u Zagrebu!

Najbolji teniser Bosne i Hercegovine Damir Džumhur izborio je u subotu plasman u finale čelendžera u Zagrebu.

Damir Džumhur u finalu čelendžera u Zagrebu! Izvor: Mondo/Slaven Petković

Sarajevski teniser je u polufinalnom duelu bio bolji od španskog igrača Roka Batalje Oriola poslije preokreta rezultatom 2:1 u setovima 4:6, 6:4, 6:4.

Prvi set pripao je Špancu, koji je na zagrebačkoj šljaci već u četvrtom gemu oduzeo servis Damiru, ali je brejk Džumhura uslijedio i u devetom gemu za šansu da se vrati u set.

Međutim Oriol je ponovo u 10. gemu stigao do novog brejka, a samim tim i osvojenog seta.

Do sedmog gema u drugom setu, obojica igrača su čuvala svoj servis, da bi Džumhur uspio da "brejkne" rivala i sačuva prednost za izjednačenje u setovima.

U odlučujućem trećem setu viđena je revija brejkova - najprije je Damir u prvom gemu oduzeo servis protivniku, potom je Španac u drugom napravio ribrejk, a potom Džumhur i u petom gemu za vođstvo od 3:2.

Ipak, španski teniser je uspio da se vrati i izjednači na 4:4.

Džumhur mu se zatim odmah revanširao osvojenim gemom na protivnikov servis, da bi u narednom završio meč.

Sarajlija je postavljen za prvog nosioca turnira, a u finalu će igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog dvoboja u kojem se sastaju domaći teniseri Matej Dodig i Luka Mikrut.

Zagrebački čelendžer igra se za nagradni fond od 74. 825 evra.