Elzanu Bibiću malo nedostajalo za medalju na EP!

Elzan Bibić je osvjetlao obraz Srbije!

Elzan Bibić šesti na Evropskom prvenstvu  Izvor: EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Elzan Bibić je dao sve od sebe, ali nije mogao do medalje na Evropskom prvenstvu!

Ušao je u posljednjih sedamsto metara trke na 5.000 metara na osmom mjestu i uspijevao je da prati tempo vodećih, a onda je u posljednjih 500 metara išao na sve ili ništa!  U posljednjem krugu se držao na osmoj poziciji, pokušao je da se u posljednjih 300 metara strašnim sprintom probije do vrha, došao je do sedmog mjesta i bio je na dvadesetak metara od prvoplasiranih.Na kraju je trku završio kao šestoplasirani.

Na prvom mjestu, sa 13:20,11  bio je nevjerovatni Jakov Ingebrigsejn, Mils iz Britanije je završio kao drugi, a Lobalu je završio kao treći. Elzan je završio na tri sekunde od medalje!

Prvi takmičar iz Srbije koji se takmičio u finalu bio je Strahinja Jovančević u skoku udalj. Odlično je krenuo, skočio 7,62 u prvoj seriji, ali se nažalost povrijedio! Osjetio je bol u zadnjoj loži i odustao, a pošto nije dalje skakao na kraju je završio kao deseti. Sada nam ostaje da se nadamo da povreda nije ozbiljnije prirode.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!