• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Gdje ste, bre, braćo, Hrvati!

Nova kolumna našeg "Engleza" Peđe Vujića...

Tokom šetnje pored Temze naletih na grupu hrvatskih biciklista-rekreativaca, koji su došli u London poslije 30 dana i pređenih 3.000 kilometara. Igraćemo finala olimpijskih turnira u rukometu i u vaterpolu. Tako smo se dogovorili.

"Da se dogovorimo: Hrvati i Srbi u finalu rukometa i vaterpola. Je l' može?", upitala me je grupa biciklista-rekreativaca iz Hrvatske, koju sam slučajno sreo i upoznao šetajući pored Temze, opuštajući i pripremajući za ceremoniju otvaranja Olimpijskih igara (o čemu tekst slijedi).

Otkud oni u Hej galeriji (fensi pasaž, dio London bridža) i to na biciklima!? Nije bilo dileme da moram da ih upoznam i porazgovaram sa njima.

Članovi biciklističkih klubova "Pedalinac" i "Krpelj"- Maksim Miletić, Tomislav Barbić, Pero Prakljačić i Saša Krošnjar, u društvu 65-godišnjeg Francuza Danijela Grasija, prevezli su 3.000 kilometara, od Zagreba do Londona, za tačno 30 dana.

"Stigli smo u četvrtak. Krenuli smo iz Zagreba, preko Mađarske, Austrije, Slovačke, Njemačke, Belgije, Luksemburga, Francuske i Dankerka, pa do Dovera feribotom i evo nas ovdje. Sad pičimo po Londonu", počeo je raspoloženi Maksim, ad hoc izabrani portparol zanimljivog društva.

Bez ikakvih problema su pristali da razgovaramo. "Odakle ste vi"?, upitali su mene i kolege iz Sport Networka.

"Iz Beograda, novinari smo", odgovorili smo. Obostrani stisak ruke i osmijesi. Razumijemo se, pričamo istim jezikom, uz koju varijaciju.

"Šta nam je sad prioritet? Da uživamo! Probaćemo da nađemo karte za neke od utakmica ili takmičenja. Voljeli bismo da gledamo naše u rukometu, vaterpolu", kaže Maksim, a Tomislav dobacuje: "U finalu rukometa da igramo mi i vi. Može?"

"Može, naravno!", odgovaram i dodajem: "Da podijelimo zlato, a?" Opet osmijesi i klimanje glavom.

Tokom puta od Zagreba do Londona ovi momci su dnevno prelazili u prosjeku 100 kilometara, nekad 60 drugi put 150 kilometara. A svako je na biciklu imao po 15, 20 kilograma tereta. Spavali su u unaprijed rezervisanim kampovima, a ukupno ih je bilo 17 - 15 biciklista i dvojica u lkogistici - kuvar i mehaničar.

"Anegdota je bilo gotovo gdje god bismo prolazili. U Francuskoj su mislili da vozimo Tur d Frans (Tour de France"), rekao je Saša Krošnjar.

Sa njima je i 65-godišnji Francuz Danijel Grasi. Nekada je vozio Tur d Frans, odistinski. A vozio je svojevremeno bicikl i do Pekinga!

Na pitanje da li može da prati mlađe od sebe, kaže da mu nije bilo mnogo teško, a upitan da li je ovo što je uradio teže od Tur d Fransa, odgovorio mi je: "Ne, ne, tur je zahtijevniji".

Kući se vraćaju u srijedu. Avionom.

"A zašto se opet ne vratite biciklima? Sad vam je nizbrdo", upitah ih u šali.

"Vratili bismo se mi, ali bi nas žene ubile! Avionom je brže", odgovorili su uglas, uz osmijehe.

Poželjeli smo jedni drugima sreću na Olimpijskim igrama. I, naravno, vidimo se u dva finala.

(Izvještač MONDA iz Londona, Predrag Vujić - foto: MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC