RUKOMET (U21): Srbija u nastavku do trijumfa

Sjajnom igrom u drugom poluvremenu, "orlići" slavili protiv Angole rezultatom 28:22 i sa drugog mjesta plasirali se u osminu finala SP.

RUKOMET (U21): Srbija u nastavku do trijumfa Izvor: MONDO

Pobjeda "orlića2 za optoštaj od Banjaluke.

Juniorska selekcija Srbije pobjedom nad Angolom 28:22 oprostila se od banjalučke publike i obezbijedila drugo mjesto na tabeli Grupe A. "Orlići2 su tako u osmini finala izbjegli Nejmačku i Hrvatsku i igraće protiv Holandije, koja je u Grupi B zauzela treću poziciju ispred četvrtoplasirane Švajcarske.

Da bi osvojila drugu poziciju Srbija je morala da dobije selekciju Angole, koja je prethodno upisala sva četiri poraza i zbog toga su igrači Vladimira Dragičevića pomalo opušteno ušli u meč.

Na drugoj strani afrička ekipa je odlučila da skupo proda kožu i u tome je uspjela, posebno u prvom poluvremenu koje je završeno sa iznenađujućih 12:12 i vidjelo se da nedostaje motiva i želje za pobjedom.

U drugom poluvremenu druga slika. Trebalo je 2orlićima" desetak minuta da uhvate pravi ritam a onda su krenuli da lome otpor Angole i poslije 45 minuta igre Srbija je došla na «plus tri» - 19:16.

U odsudnom trenutku na golu je briljirao Luka Arsenić koji je skidao sve i kada je Srbija imala igrača manje pa su nošeni podrškom Borika rukometaši Srbije sa 19:17 otišli na 23:17 i pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Ostatak meča "orlići" su završili rutinski za konačnu pobjedu 28:22 i još jedno slavlje sa publikom koja je Banjaluku proglasila za glavni grad Srbije. "Banjaluka – srce Srbije" orilo se Borikom dok su igrači Srbije bacali na tribine jastučiće sa natpisom Srbija.

Junak meča ponovo je bio golman, ovog puta Luka Arsenić koji je upisao 12 odbrana, a najraspoloženiji strelac ponovo je bio je Orbović sa šest pogodaka.

Svjesni da su im ovo posljednji trenuci pred publikom koja ih je nosila svih ovih dana do drugog mjesta u vjeorvatno najjačoj grupi na SP, ostali su rukometaši Srbije dugo na parketu pjevajući sa navijačima, dijeleći autograme i fotografišući se.

Reprezentaciju Srbije sada očekuje put u Sarajevo gdje će u ponedjeljak igrati meč osmine finala protiv Holandije.