VATERPOLO (SP): Odmah kiks Crne Gore

Reprezentacija Grčke iznenadila "ajkule" na startu Svjetskog prvenstva u Barseloni - 6:4 (0:0, 3:0, 2:1, 1:3).

VATERPOLO (SP): Odmah kiks Crne Gore Izvor: MONDO

Grci prije dve godine nisu ni učestvovali na SP u Šangaju, dok na Olimpijskim igrama u Londonu nisu uspjeli da prebrode prvu fazu.

To ih nije spriječilo da u meč A grupe protiv Crne Gore uđu bez respekta i prije svega zahvaljujući sjajnoj odbrani upišu prve bodove.

Koliko su Crnogorci bili nemoćni, najbolje će ilustrovati dve činjenice - prvi gol su dali tek 1:14 minuta prije kraja treće četvrtine (iz peterca), a početkom posljednje dionice gubili su rezultatom 6:1!

Milonakis je predvodio Grke sa tri pogotka, koliko je dao i Ivović na drugoj strani.

Zanimljivo je da su se isti timovi sastali nedavno na turniru u Mađarskoj, kada je bilo ubjedljivih 11:4 za Crnu Goru.

U njihovoj grupi u ponedjeljak igraju još Španija - Novi Zeland.

Selektor reprezentacije SAD, Dejan Udovičić, startovao je porazom na Svjetskom prvenstvu.

U tvrdoj i neizvjesnoj utakmici, Hrvatska je pobijedila SAD 9:7 (1:1, 2:2, 3:1, 3:3). "Barakude" su slomile otpor žilavih Amerikanaca u drugom dijelu. U posljednjoj četvrtini, olimpijski šampioni, koji su prije dvije godine u Šangaju na SP, osvojili bronzu, došli su do tri gola prednosti i rutinski sačuvali prednost.

Ne treba zaboraviti da su Hrvati došli u Barselonu sa izmijenjenim timom u odnosu na Olimpijske igre u Londonu prošle godine. U timu nema Mihe Boškovića, Igora Hinića, Damira Burića, Samira Barača, Vićana, Buljubašića...