RUKOMET (U21): "Orlići" na penale

Mladi rukometaši Srbije pobijedili su u utorak uveče u Skenderiji selekciju Argentine poslije boljeg izvođenja sedmeraca - (26:25, 21:21).

RUKOMET (U21): "Orlići" na penale Izvor: MONDO

Nakon što su iznenađujuće poraženi od Holanđana u osmini finala Svjetskog prvenstva u Bosni i Hercegovini, igrači selektora Vladimira Dragićevića smogli su snage da u susretu za plasman nod 9. do 16. mjesta uknjiže pobjedu nad "gaučosima".

Poslije dobre igre "orlića" na startu utakmice u dvorani Skenderija u Sarajevu, uslijedio je neshvatljiv pad u samom finišu prvog poluvremena pa su "gaučosi" na odmor otišli sa dva gola prednosti (12:10).

U nastavku meča u Skenderiji su "orlići" dodali gas i uspjeli da se vrate i u dramatičnoj završnici se ipak otišlo na izvođenje kaznenih udaraca u kojima su Srbi bili uspješniji rezultatom 5:4.

U sedmoj seriji sedmeraca Mihajlo Radovanović je zaustavio šut Horaka i tako zakazao duel sa Njemačkom u četvrtak.

Ipak, junak pobjede bio je drugi čuvar mreže u timu Vladimira Dragićevića, Luka Arsenić, koji je sa 17 odbrana držao ekipu u igri i kada to nije išlo.

Reprezentacija Srbije će u nastavku takmičenja igrati za plasman od 9. do 12. mjesta.