BALKANIJADA: Ameli i Navi zlato

Atletičari Srbije Amela Terzić i Goran Nava okitili se najsjajnim odličjima na Balkanskim igrama u Bugarskoj. "Orlovima" još tri srebra i bronza.

BALKANIJADA: Ameli i Navi zlato   Izvor: MONDO

Srpski atletičati odradili su sjajan posao prvog dana Balkanskih igara u Staroj Zagori.

Amela Terzić potvrdila je da se nalazi u odličnoj formi, pošto je u trci na 3.000 metara osvojila zlatnu medalju. Ona je do prvog mjesta stigla rezultatom 9:18,60 minuta.

Najsjajnije odličje u trci na 1.500 metara osvojio je i Goran Nava. Srpski ateltičar pobijedio je u vremenu 3:44,89 minuta.

Srbija je prvog dana takmičenja u Bugarskoj osvojila još tri srebrne medalje.

U bacanju kugle, šampion Evrope Asmir Kolašinac zauzeo je drugo mjesto, sa odličnim hicem od 20,59 metara.

U skoku s motkom Jelena Vasić Radinović takođe je osvojila srebrnu medalju. Preskočila je visinu od četiri metra, dok je vicešampionsku poziciju osvojio i Mirko Petrović u trci na 5.000 metara - 14:38,02 minuta.

Ženska štafeta u trci 4x100 metara, u sastavu Subotić, Ćirić, Stošić i Sirmić, zauzela je treće mjesto rezultatom 46,72 sekunde.

Poslije prvog dana takmičenja muška reprezentacija Srbije nalazi se na petom mjestu, a ženska na šestom mjestu.