VATERPOLO: Sigurna Srbija ide na Crnu Goru

Srbija sigurnom igrom u osmini finala pobijedila Rumuniju i izborila duel sa Crnom Gorom u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Barseloni.

VATERPOLO: Sigurna Srbija ide na Crnu Goru Izvor: MONDO

"Delfini" plivaju ka medalji.

Najbolji vaterpolisti Srbije uspjeli su da u osmini finala Svjetskog prvenstva u vodenim sportovima u Barseloni pobijede Rumudiju 13:5 (2:1, 5:1, 3:1. 3:2) i da osiguraju duel sa Crnom Gorom (četvrtak, 20.15), koja je ranije bila bolja od Kanade 12:4.

Odličnu partiju prikazali su izabranici Dejana Savića. Rezultatska neizvjesnost trajala je samo u prvoj četvrtini, ali je i ona završena u korist Srbije koja je morala na početku da stiže vođstvo istočnih komšija.

U nastavku utakmice sve je djelovalo skoro pa savršeno. Realizacija igrača više ostala je na visokom nivou (5/7), kontra je bila perfektna, odbrana pouzdana i čvrsta.

Golove za Srbiju postigli su Nikić, Udovičić, Ćuk, Duško Pijetlović i Filipović po dva, dok su se jednom upisali Rađen, Mandić i Mitrović. Najefikasniji igrač meča bio je Nikolae Đakonu sa tri pogotka.

I ČETVRTINA - 2:1

Andrei Busila je iznenadio odbranu Srbije i doveo Rumune u vođstvo na isteku drugog minuta. Ali, "delfini" su odmah imao spreman odgovor. Na zonsku odbranu "komšija" reagovao je Nikola Rađen preciznim udarcem.

Konačno, poslije pet minuta igre Srbija je stigla do prvog vođstva. Duško Pijetlović je iskoristio kontru - 2:1.

II ČETVRTINA - 5:1

Srbija nije iskoristila nekoliko prilika da uveća prednost. U drugi dio igre ulazi sa golom prednosti. Izabranici Dejana Savića koriste prvi put igrača više u bazenu. Milan Aleksić je iskoristio nepažnju odbrane Rumunije i asistencijom omogućio Slobodanu Nikiću da postigne treći gol za Srbiju.

Već u sljedećem napadu nova kontra i još jedan pogodak - strijelac je bio Vanja Udovičić - 4:1.

Nikolae Đakonu preciznim udarcem iz faula, na granici pet metara, postiže drugi gol za svoju selekciju.

Opet je "plus tri" za Srbiju.

Novi igrač više i uigrana kombinacija za vođstvo 5:2. Andrija Prlainović na "drugoj stativi" pronalazi Pijetlovića, koji se izdiže i ugurava loptu u mrežu. Odmah zatim i brza kontra Udovičića i u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom veoma je siguran.

Brzo Srbija igra u napadu i lako stiže do golova u drugoj četvrtini. Nikić iz okreta, iz polukontre, povećava prednost na 7:2.

Gotova je prva polovina utakmice. "Delfini" sigurno plivaju ka četvrtfinalu.

III ČETVRTINA - 3:1

Drugo poluvrijeme pogotkom već u prvom napadu otvara Đakonu - 7:3. Rumunija je imala igrača više zbog isključenja Mitrovića.

Ubojita kontra Srbije funkcioniše odlično, Branislav Mitrović za Prlainovića, asistencija za Filipa Filipovića i novi gol.

Rješenje za zonsku odbranu Rumunije je Miloš Ćuk. Snažan i precizan šut za 9:3. Vrlo dobra igra Srbije u osmini finala. Dušan Mandić imao je dvije kontre, prvu nije realizovao, ali drugu jeste minut pred kraj četvrtine.

IV ČETVRTINA - 3:2

U plivanjima za loptu je 2:2, ali je u golovima mnogo više za Srbiju 10:3.

Poslije prvog napada u posljednjoj dionici ta prednost je još veća. Filipović za Ćuka sa igračem više i Srbija ima 11 postignutih golova.

I u ovoj četvrtini Rumuni postižu pogodak. Matei je bio strijelac.

Filipović demonstrira svoj perfektan lob udarac, dvije finte i milimetarski precizan šut za 12. gol Srbije protiv Rumunije. Ne posustaju "delfini", Aleksić za 13:4!

Prva dionica u kojoj Rumuni postižu dva gola. Đakonu svoj treći na meču, pošto je nadmudrio srpsku odbranu.