VATERPOLO (SP): Srbija sedma na svijetu

"Delfini" savladali Austraiju 13:7 (3:2, 2:1, 4:3, 4:1) u meču za sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Barseloni.

VATERPOLO (SP): Srbija sedma na svijetu Izvor: MONDO

Poslije poraza od Crne Gore u četvrtfinalu i Španije u razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta, srpski vaterpolisti uspjeli su da smognu snage i pobijede Australiju 12:7 u meču za sedmo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Barseloni.

Iako nisu navikli da budu tako daleko od pobjedničkog postolja, "delfini" su uspjeli da pronađu motiv i odigraju utakmicu sa Australijom onako kako se od njih očekuje - da pobijede.

Prelomni trenuci bili su u finišu treće četvrtine, kada je Srbija povela tri gola razlike (8:5) četvrtim pogotkom Filipa Filipovića u meču, a nedugo potom bilo je i 9:5 zahvaljujući preciznom šutu Stefana Mitrovića.

Uspio je Vilijam Miler da smanji na 6:9 u posljednjim sekundama treće dionice, ali tri gola zaostatka ispostavili su se kao nedostižni za Australiju u posljednjih osam minuta.

Ubjedljivo najefikasniji igrač Srbije u ovom meču bio je Filip Filipović sa pet golova. Živko Gocić i Duško Pijetlović postigli su po dva, a Nikola Rađen, Slobodan Nikić, Stefan Mitrović i Vanja Udovičić po jedan.

U finalnoj utakmici turnira u Barseloni sastaće se Crna Gora i Mađarska (22.15), dok će za bronzu igrati Hrvatska i aktuelni svjetski prvak Italija (16.30).