MONTREAL: Šta se događa sa Jankom?

U Montrealu, protiv Istomina, Tipsarević je zabilježio desetu eliminaciju poslije prvog meča na turniru u 2013. godini.

MONTREAL: Šta se događa sa Jankom? Izvor: MONDO

Janko Tipsarević nalazi se u velikoj i dugoj krizi.

Od kada je osvojio Čenaj u januaru i potom stigao do osmine finala Australijan Opena, naš as zabilježio je samo sedam pobjeda na 15 turnira na kojima je učestvovao, a u deset navrata gubio je već prvi meč na turniru!

Tako je bilo i u noći između ponedjeljka i utorka: U prvom kolu Masters turnira u Montrealu, Tipsarevića je zaustavio 66. teniser svijeta, Uzbekistanac ruskog porekla Denis Istomin. Uz po jedan brejk u svakom setu, bilo je 6:4, 6:3 za Istomina, koji je upisao prvu pobjedu u tri duela sa Tipsarevićem.

Janko je ovu nedelju dočekao na 19. mestu ATP liste, a s obzirom na to da je izgubio 360 bodova osvojenih prošle sezone kada je igrao polufinale i bio poražen od Novaka Đokovića (4:6, 1:6), Tipsarevića narednog ponedeljka vjerovatno čeka novi pad na rang listi.

Tipsarević je prvi mogao do brejka. Pri rezultatu 2:2 u prvom setu imao je četiti brejk lopte, ali nijednu nije iskoristio, pa se pri vođstvu protivnika od 3:2 i sam suočio sa istom. Tada se spasio, set je potom došao do rezultata 5:4, kada je Istomin iskoristio drugu brejk, odnosno set loptu i poveo 1:0, 6:4.

Ovakav gubitak seta itekako se odrazio na poljuljano Jankovo samopouzdanje. U drugom, Uzbekistanac je bio bolji, Tipsarević nije ni imao šansi za brejk i već polovinom seta bilo je jasno u kom pravcu meč ide. Istomin je "brejknuo" Tipsarevića za 3:1, potom pri vođstvu od 4:1 imao još dvije brejk lopte, ali nije bilo neophodno da ih iskoristi... Priveo je rutinski set i meč kraju - 6:3.

Istomin bi u trećem kolu mogao da se sastane i sa prvim nosiocem Novakom Đokovićem.

A, Tipsarević?

Njega čeka nedelju dana odmora do početka novog Mastersa, u Sinsinatiju, poslije čega će teniseri već razmišljati o posljednjem gren slemu sezone, US Openu, koji počinje 26. avgusta.

Pokušavajući da se trgne iz letargije i povrati formu koja ga je prethodne dvije godine "držala" u Top 10 društvu, Janko je ove sezone pravio pauze i kada su bili na programu mečevi Dejvis kupa i kada je trebalo preskočiti neki turnir i povući se u sebe. Za sada nije pronašao izlaz iz krize, nadamo se da uskoro hoće!