SINSINATI: Proradio Janko

Srpski teniser poslije loših partija prethodnih sedmica slavio na startu turnira u Sinsinatiju protiv Kverija - 2:1.

SINSINATI: Proradio Janko Izvor: MONDO

Poslije dužeg perioda loše igre i serije eliminacija u prvom kolu, Janko Tipsarević je "okrenuo list" i turnir u Sinsijatiju počeo pobjedom.

On je pobijedio Sema Kverija poslije preokreta - 6:7 (5:7), 6:3, 6:4.

Srpski teniser je uprkos izgubljenom prvom setu i to u taj-brejku, uspio da se "resetuje", u potpunosti skoncentriše i na kraju slavi.

Tipsarević je u drugom setu spasao dve brejk lopte, a onda je u osmom gemu iskoristio treću priliku da protivniku oduzme servis, što mu je donijelo prednost od 5:3. Nakon toga rutinski je okončao taj period igre i izjednačio rezultat na 1:1.

Uspješan recept Janko je primjenio i u nastavku. Bio je strpljiv, a nakon napada rivala (spasao četiri brejk lopte), opet je prvi stigao do prednosti (4:2), a zatim je sa uspjehom i očuvao.

Tipsarević će u drugoj rundi takmičenja imati težak posao, jer će mu rival najvjerovatnije biti Miloš Raonić. Kanađanin, koji je 12. nosilac u Sinsinatiju i finalista prethodnog turnira u Montrealu, u prvom meču sastaće se sa domaćim igračem Džekom Sokom, koji je dobio specijalnu pozivnicu organizatora turnira.

Turnir Masters serije u Sinsinatiju igra se za nagradni fond od tri miliona dolara.