"Džej Džej ekspres" ponovo vozi!

Jelena Janković deklasirala Italijanku Robertu Vinči (6:0, 6:4) i plasirala se u polufinale "premijer" turnira u Sinsinatiju.

"Džej Džej ekspres" ponovo vozi! Izvor: MONDO

Samo 18 minuta bilo je potrebno srpskoj teniserki da osvoji prvi set, dok je drugi riješila u svoju korist poslije mnogo više borbe, ali ipak sa autoritetom.

Vinči se pomjerila sa nule tek u drugom gemu drugog seta. Bolju i angažovaniju igru u tim trenucima krunisala je brejkom za vođstvo od 4:2, ali je Jelena uspjela da izjednači, a potom i preokrene rezultat.

Serijom od 4:0 privela je meč kraju za 64 minuta i obezbijedila polufinalni okršaj sa Viktorijom Azarenkom (druga na svijetu) ili Karolinom Voznijacki (10).

Protiv Azarenke ima skor 3:4, a protiv Voznijacki 4:5, s tim da se ni sa jednom nije sastajala ove godine.

Jankovićeva je u Sinsinati došla kao 15. reket svijeta, a Vinči tri pozicije ispred nje.

Njihovi prethodni mečevi uglavnom su se protezali na tri seta, međutim, Jelena je na ovom turniru već slavila tri pobjede rezultatom 2:1 (Lisicki, Makarova, Stivens), pa je u petak igrala kao da želi da navijače poštedi "grickanja noktiju".

Džej Džej u Sinsinatiju je podigla pehar 2009. godine, dok je 2011. poražena u finalu, a prošle godine već u prvom kolu. To znači da je već sada napravila solidnu žetvu bodova za uspon na svjetskoj rang listi uoči US opena.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images/Joe Scarnici)