Neslavan završetak Plakalovića u Sočiju

Posljednjeg dana Zimskih olimpijskih igara nastupio je nordijac Bosne i Hercegovine Mladen Plakalović, ali nije uspio da završi trku u kros kantriju.

Nakon što je osvojio 82. mjesto u kros kantriju slobodnim stilom iako je pao i polomio skiju i štap, Plakalović u nedjelju nije stigao do cilja u trci masovni start na 50 kilometara.

U konkurenciji 65 takmičara, dvadesetdvogodišnji olimpijac iz BiH nije uspio da završi izuzetno zahtjevno takmičenje, pa će najbolji rezultat BiH ostati 26. mjesto Žane Novaković u slalomu.

Djevojka iz Pala će na današnjoj ceremoniji Igara u Sočiju nositi državnu zastavu, kao što je bio slučaj i na otvaranju.

Vratimo se nordijcima i današnjoj trci, koju su u potpunosti osvojili Rusi!

Sve tri medalje pripale su domaćim takmičarima, a najsjajniju je osvojio Aleksandar Legkov, srebrni je Maksim Vilegžanjin, a bronzani Ilja Černusov.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images/Alexander Hassenstein)