Crvena zvezda osvojila Kup, 12. put!

U finalu Kupa Srbije u odbojci, u Kraljevu, Ribnica - Crvena zvezda 0:3 (21:25, 24:26, 19:25)!

Prvi od dva trofeja u muškoj odbojci otišao je u Ljutice Bogdana!

Pardon, ostao je tamo...

Odbojkaši Crvene zvezde osvojili su 12. nacionalni Kup u svojoj istoriji i to pobjedom nad organizatorom finalnog turnira. Ribnica, iako je igrala na svom terenu u Kraljevu, nije bila ravnopravan rival:

U finalu 49. Kupa: Ribnica - Crvena zvezda 0:3 (21:25, 24:26, 19:25)!

Dan ranije, u napetom meču polufinala, crveno-bijeli su pobijedili "vječitog rivala" Partizan, a potom lagano došli do četvrtog Kupa u posljednjih šest sezona. Utakmicu je pratilo 2.000 gledalaca.

MVP finalnog turnira postao je Dušan Petković, korektor i kapiten crveno-bijelih. Njemu su ovo laskavo priznanje dodijelili treneri četiri tima učesnika završnice.

2004/2005: VOJVODINA

Početak utakmice pripao je Ribnici, koja je povela na prvom tehničkom tajm-autu sa 8:6, a odmah zatim i sa 10:6. Održavali su Kraljevčani prednost od četiri poena do rezultata 14:10, kada je Crvena zvezda sa tri uzastopna poena smanjila na 14:13, pa je Boško Mačužić tražio 30 sekundi odmora. Na drugom tehničkom tajm-autu bilo je 16:14 za Ribnicu.

Crvena zvezda je izjednačila na 17:17, a zatim i povela sa 19:18. Stigla je Crvena zvezda do dva poena prednosti – 21:19, pa je Mačužić zatražio i drugi trenerski tajm-aut u prvom setu. Crvena zvezda je uspješno održavala razliku, a zatim stigla do tri set lopte – 24:21, realizovala prvu za konačnih 25:21 i povela sa 1:0 u setovima.

U drugom setu se na startu vodila izjednačena borba, u kojoj je Crvena zvezda imala minimalnu prednost, da bi na prvom tehničkom tajm-autu imala prednost od tri poena – 8:5. Uslijedila je igra poen za poen, da bi poslije vođstva od 14:11, sa dva vezana poena, Crvena zvezda stigla do prednosti od 16:11.

Nisu se Kraljevčani predavali, pa su poslije vođstva Crvene zvezde od 18:14 smanjili na 18:16, kada je Duško Nikolić zatražio 30 sekundi predaha. Poslije vođstva Crvene zvezde od 20:18, Ribnica je serijom 3:0 preokrenula rezultat i povela sa 21:20. Zaigrali su Kraljevčani fantastično, nošeni podrškom publike, i poveli sa 23:21, a zatim i sa 24:22.

Nije Ribnica iskoristila dvije set lopte, a Crvena zvezda je serijom 3:0 uspjela da preokrene rezultat i stigne do svoje prve set lopte – 25:24, kada je Mačužić tražio tajm-aut. Svojim trećim uzastopnim blokom, Vuk Milutinović je donio Crvenoj zvezdi posljednji poen u drugom setu – 26:24 i vođstvo od 2:0 u setovima.

Od početka treće seta se igralo poen za poen, pa je na prvom tehničkom tajm-autu bilo 8:7 za Crvenu zvezdu, a zatim 11:8, kada je Mačužić tražio trenerski tajm-aut. Povela je Crvena zvezda sa 12:8, pa 14:11, da bi Ribnica serijom 3:0 izjednačila na 14:14, pa je Nikolić tražio tajm-aut.

Na drugom tehničkom tajm-autu bilo je 16:15 za Ribnicu. Vodila je Ribnica sa 17:16, a Crvena zvezda sa tri poena u seriji povela sa 19:17, pa je Mačužić tražio drugi tajm-aut u trećem setu. Vodila je zatim Crvena zvezda sa 20:17, pa 23:18, da bi set završila sa 25:19 za trijmuf od 3:0 i 12. titulu pobjednika Kupa Srbije.