DUBAI: Novače, šta ti bi?!

Srpski teniser "razbio" Rodžera Federera u prvom setu polufinala turnira u Dubaiju, ali se potom slika na terenu potpuno preokrenula.

Ništa od finala u Dubaiju, ništa od pete titule na tom turniru, ništa od izjednačenja sa Rodžerom Federerom u međusobnim duelima.

Ima za čim da žali Novak Đoković poslije 32. međusobnog duela sa Švajcarcem, koji sada vodi 17:15 u pobjedama.

Srpski teniser sjajno je počeo polufinalni meč u Dubaiju i poslije samo 36 minuta poveo 1:0 u setovima. Činilo se da Đoković "melje" nekadašnjeg "broja jedan"...

Ispostavilo se da se samo činilo, pošto se Federer probudio i na kraju slavio 3:6, 6:3, 6:2.

Nije jasno šta je uticalo da Đoković toliko padne u igri, ali poslije zaista odlično odigranog prvog seta ušao je u seriju grešaka iz koje nije uspio da se izvuče do kraja meča. Čak i kada je djelovalo da je na dobrom putu, uslijedio bi ili neki novi kiks ili maestralan potez Federera, koji je još jednom pokazao da i pored mnogih sumnji - nije za penziju!

Slika na terenu se potpuno promijenila od sredine drugog seta, kada je Švajcarac napravio brejk za 4:2. Od tog trenutka terenom je dominirao samo jedan igrač, iako je Đoković u drugom gemu trećeg seta imao dvije brejk lopte.

Federer će se u finalu sastati sa Tomašem Berdihom, koji je u prvom polufinalu bio bolji od Filipa Kolšajbera 2:0 (7:5, 7:5).

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Vince Caligiuri)