SEHA: Podnošljiv poraz Borca m:tel u Brestu

Bjeloruski Meškov u 15. kolu SEHA Gazprom Južni tok lige savladao banjalučki Borac m:tel rezultatom 31:27 (15:12).

Izabranicima Janija Čopa poraz u Brestu bio je 11. ove sezone, čime su ostali na osmom mjestu, dok je Meškov upisao 10. trijumf i zadržao treće mjesto.

U dvorani Viktorija, domaći igrači vodili su od samog starta meča. Najveći zaostatak Banjalučani su u prvih 30 minuta imali pri vođstvu Meškova 14:9, ali su do odmora uspjeli da poprave igru, pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 15:12 u korist Bjelorusa.

U 34. minutu golom Stefana Jankovića, gosti su prišli na samo gol zaostatka (16:15), ali to je bilo sve što su crveno-plavi uspjeli da urade. Domaćin je u nekoliko navrata imao i +6, da bi Banjalučane do kraja meča uspjeli samo da prepolove zaostatak. Na kraju, Meškov 31, Borac 27.

Najefikasniji u redovima bjeloruskog tima bio je David Špiler, strijelac sedam pogodaka, dok je gol manje postigao reprezentativac Srbije Rastko Stojković, koji je imao stoprocentan učinak u ovom meču. Sva tri sedmerca uspio je da realizuje, dok je iz igre imao šut 3/3.

Rukometaš Borca m:tel Janković odigrao je još jedan odličan meč i završio ga sa devet pogodaka, od čega pet iz sedmerca.

Naredni meč ekipa iz Banjaluke igra 9. marta u "Boriku" protiv Tatrana.

(MONDO, foto: SEHA)