ODBOJKA: "Orlovi" pali u Čikagu

Odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Svetske lige na gostovanju selekciji SAD.

ODBOJKA: "Orlovi" pali u Čikagu Izvor: MN PRESS

Najbolji odbojkaši Srbije poraženi su u Čikagu od domaćina, reprezentacije SAD rezultatom 3:0 (30:28, 25:20, 25:16) u prvom meču trećeg vikenda Svetske lige.

Dolar za pomoć Srbiji

Dueli Srbije i SAD, pored takmičarskog, imaju i humanitarni karakter. Od svake prodate ulaznice za mečeve u Čikagu po jedan dolar biće doniran za pomoć poplavljenim područjima u Srbiji, a donaciju će uplatiti Sportska organizacija Čikaga.

Možda bi epilog bio drugačiji da su izabranici Igora Kolakovića imali više strpljenja u završnici prvog seta u kojem su vodili sa 24:22. Lako su, međutim, prokockali dve set lopte i Amerikanci su izjednačili na 24:24. U daljem toku tog seta srpski odbojkaši još tri puta su imali priliku da povedu u meču, ali nisu iskoristili nijednu.

Kazna ih je stigla brzo i, kako to obično biva, tim koji dobije prvi set na takav način psihološki raste, a onaj koji ga izgubi pada.

Potvrda ove teze stigla je vrlo brzo i domaćini su, lakše nego što se očekivalo, stigli do ubedljive pobede i ostali jedina neporažena reprezentacija u grupi B.

Naredna utakmica istih rivala igra se u noći između subote i nedelje, takođe u Čikagu.