Furiozan početak Đokovića!

Prvi nosilac na startu očitao lekciju Golubjevu (Kazahstan) - 6:0, 6:1, 6:4. Na redu je Štepanek.

Andrej Golubjev, kao 56. teniser sveta, trebalo je da bude neugodan protivnik Novaku Đokoviću na početku trećeg grend slem turnira sezone.

Međutim, u praksi nije bilo tako. Ni izbliza!

Đoković je za nešto manje od sat i po pokazao da je u formi, nagovestivši da će se i ove godine boriti za titulu, svoju drugu na Ol Inglend klubu. Na drugoj strani, Golubjev je četvrti put zaredom (2009-2011, potom 2012. i 2013. nije igrao) završio nastup na Vimbldonu u prvom kolu.

Sve je manje-više bilo jasno nakon prvog seta, koji je Đoković dobio rezultatom 6:0.

U drugom je poveo sa 5:0 i tek onda, posle 44 minuta igre, dozvolio Rusu sa kazahstanskim pasošem da konačno osvoji gem!

Golubjev je od tog trenutka zaigrao nešto bolje, a i Novaku je u određenoj meri pala koncentracija, pa se u trećem setu do pred kraj igralo "gem za gem".

Kazahstanski teniser u petom i sedmom gemu je spasao ukupno četiri brejk lopte, da bi u devetom gemu poveo 40:15. Onda je Đoković uzeo četiri poena zaredom i stigao do odlučujućeg brejka - 5:4, ne želeći da bilo šta rizikuje u eventualnom "taj brejku".

Dvadesetsedmogodišnji Beograđanin je iskoristio šest od 15 prilika da protivniku oduzme servis, a on njemu nije dao ni da pomisli na brejk.

U sledećem kolu sastaće se sa dobro poznatim Čehom Radekom Štepanekom, koji je "tukao" Urugvajca Kuevasa - 6:2, 6:4, 6:4.

Međusobni skor postavlja Đokovića u ulogu apsolutnog favorita - 10:1, uz jedini poraz daleke 2006. godine u Roterdamu.