KAJAK: Bronzane sestre Moldovan

Srbija osvojila i drugu medalju na EP u Nemačkoj. Posle zlata Marka Dragosavljevića, sestre Moldovan bile treće.

KAJAK: Bronzane sestre Moldovan Izvor: MN PRESS

Srpske kajakašice Olivera i Nikolina Moldovan osvojile su bronzanu medalju posle fantastične trke u disciplini k2 500 na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Sestre Moldovan su posle 250 metara bile prve. Obzirom da im je ovo bila druga trka za sat vremena, stigao ih je i umor, ali su u sjajnoj završnici uspele da osvoje treće mesto i time drugu medalju za srpski kajak na ovom Evropskom prvenstvu.

Marko Dragosavljević osvojio je zlatnu medalju u disciplini K1 na 200 matera.

Četvrto mesto zauzeo je i Marko Tomićević u disciplini K1 na 500 metara.

Četverac u sastavu Simo Boltić, Vladimir Torubarov, Ervin Holpert i Dejan Terzić završio je kao šest u A finalu discipline K4 na 1.000 metara.

Milica Starović bila je prva u B finalu discipline K1 na 200 metara, dok su Ognjen Filipović i Marko Novaković bili drugi u B finalu K2 na 200 metara.