Crnogorci se nisu oporavili, bronza Italiji

U meču za treće mesto na Evropskom prvenstvu za vaterpoliste, Italija bolja od Crne Gore 11:9.

Crnogorski vaterpolisti ostali su bez bronze na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj. Treće mesto pripalo je Italijanima, koji su bolje odigrali drugi deo utakmice i zasluženo pobedili 11:9 (1:3, 4:2, 2:2, 3:1).

"Ajkule" su teško podnele šokantan poraz od Srbije u polufinalu šampionata, kada su ispustile četiri gola prednosti protiv Srbije i ostale bez plasmana u veliko finale.

Dan pauze nije bio dovoljan.

Iako je početak utakmice nagoveštavao pobedu Crne Gore, ona se nije dogodila. Izabranici selektora Ranka Perovića imali su prednost 2:0, 3:1, 5:3, ali je na poluvremenu ipak bilo 6:6, i to posle vođstva "azura".

Italijani su u nastavku meča diktirali tempo, vodili, a Crnogorci su bili ti koji su jurili rezultat. Mlađan Janović je u drugom minutu poslednje četvrtine izjednačio na 9:9 i to je, ispostaviće se, bio poslednji pogodak za "ajkule" na šampionatu".

Ajkardi i Đorđeti postižu još dva gola i "serviraju" Italiji bronzu. "Azuri" su osvojili 11. medalju na šampionatima Starog kontinetnta, šestu bronzu. Imaju tri zlata i dva srebra.

Crnogorci ostaju sa dva odličja, zlatom iz Malage 2008. i srebrom iz Ajndhovena 2012. godine.