Savić: Momci, bravo, ali sledi najvažnije

Selektor Srbije smatra da će podmlađena vaterpolo reprezentacija izvući veliko iskustvo iz duela sa Amerikancima na Svetskom kupu.

Savić: Momci, bravo, ali sledi najvažnije Izvor: MN PRESS

"Delfini" su pobedom 11:9 zauzeli prvo mesto u A grupi i u četvrtfinalu Svetskog kupa će se sastati sa domaćinom turnira, Kazahstanom.

Samo sa Dušanom Mandićem i Savom Ranđelovićem iz ekipe koja je prošlog meseca u Budimpešti postala prvak Evrope, Srbija je gubila na poluvremenu 3:4, zatim preokrenula na 6:4, ali su Amerikanci zbog jakog faula Ubovića na Smitu dobili peterac za 6:5 i tri i po minuta sa igračem više u poslednjoj četvrtini.

Naši talenti su čak i u takvoj borbi uspeli da nadmaše iskusnijeg protivnika, koji je konstantno grubom igrom i uz loše suđenje učinio sve da osvoji dva boda.

"Ni reč o suđenju", rekao je Dejan Savić i čestitao igračima na "velikoj pobedi".

"Utakmica je imala takav tok da njen ishod predstavlja veliku investiciju za dalji razvoj ove ekipe, ogromno iskustvo za sve njih. Nismo još ništa uradili, predstoji nam meč sa Kazahstanom, koji je zaista najvažniji za nas. Plasman u polufinale bi za ovaj tim bio pravi rezultat", dodao je selektor.

Nemanja Ubović je zbog pomenutog prekršaja kažnjen jednom utakmicom neigranja, tako da ga u petak neće biti u bazenu.

Kazahstan je u grupi pretrpeo sva tri poraza, u četvrtak od Hrvatske 7:14, a pre toga od Mađarske 9:15 i od Australije 8:11.