PLIVANJE (EP): Srpska trojka bez polufinala

U iščekivanju nastupa Čabe Silađija u finalu na 50 metara prsno, srpski plivači u prepodnevnim časovima završili nastup već u kvalifikacijama na EP u Berlinu.

PLIVANJE (EP): Srpska trojka bez polufinala Izvor: MN PRESS

Srpski plivači Boris Stojanović, Radovan Siljevski i Miroslava Najdanovski nisu uspeli da se plasiraju u polufinale šestog dana takmičenja Evropskog prvenstva u Berlinu.

Boris Stojanović i Radovan Siljevski zaustavljeni su u kvalifikacijama trke na 50 metara slobodno.

U veoma jakoj konkurenciji Stojanović je rezultatom 23,12 sekundi završio ukupno na 34. mestu, dok je Siljevski zauzeo 40. poziciju u vremenu 23,20 sekundi.

Najbolji rezultat zabeležio je Italijan Marko Orsi - 22,18 sekundi.

Takmičenje posle jednog nastupa završila je i Miroslava Najdanovski. Ona je u istoj disciplini, 50 metara slobodnim stilom u ženskoj konkurenciji ostvarila rezultat 26,26 sekundi i zauzela poslednje, deveto mesto u četvrtoj kvalifikacionoj grupi, a u ukupnom plasmanu ostvarila je 32. vreme.

Najbrža u kvalifikacijama bila je Šveđanka Sara Sjostrom, koja je deonicu isplivala za 24,38 sekundi.

U finalnoj trci 50 metara prsno na Evropskom prvenstvu u Berlinu, od 17.30 časova, plivaće Čaba Silađi, koji je dan ranije u polufinalu zabeležio drugo najbolje vreme.