Selektor "častio", Srbija pobedila!

Treći put uzastopno počinjemo Svetsko prvenstvo u odbojci sa četiri pobede. Kanađanke su nam na čudan način uzele drugi set, pa se igralo malo duže dan uoči okršaja sa Brazilom.

Treći put uzastopno ženska odbojkaška reprezentacija Srbije počinje Mundijal sa četiri pobede.

Četvrtu u nizu, posle Turske (3:1), Bugarske (3:2) i Kameruna (3:0), Srbija je ove subote predveče zabeležila nad Kanadom, autsajderom kojem je prepušten jedan set i to na nesvakidašnji način - 3:1 (25:7, 26:28, 25:21, 25:15).

Selektor Zoran Terzić, nakon što je iskritikovao igračice zbog oskudnog oblačenja (što je dovodilo do nekoliko sitnih prehlada i temperatura), "častio" je ekipu, tako da je svaka devojka dobila minute u duelu sa slabijim rivalom.

To mešanje karata dovelo je do gubitka drugog seta, nakon što je prvi osvojen rezultatom 25:7.

Počele su Jovana Brakočević, Brankica Mihajlović, Maja Ognjenović, Stefana Veljković, Jelena Nikolić, Milena Rašić i Silvija Popović na liberu, u drugom setu šansu su dobile Bojana Živković i Tijana Bošković, kao i Suzana Ćebić, koja je dovršila susret na poziciji libera.

U trećem i četvrtom setu zaigrale su i Nataša Krsmanović i Brižitka Molnar.

Sva četiri seta odigrale su samo Ognjenović, Nikolić i Rašić.

U drugom setu, Kanada je stekla vođstvo od 11:4 i 13:5, Srbija izjednačila na 18:18 i povela 23:21, da bi potom protivnik dobio sedam od narednih deset poena i izjednačio na 1:1 (26:28).

Ranije u subotu, Bugarska je deklasirala Kamerun 3:0, a u terminu od 20 časova sastaju se Brazil i Turska. Sa Brazilom, ekipom koja u prva tri kola nije izgubila ni set, sastajemo se u nedelju od 20 časova u poslednjem kolu Grupe B i tada će biti poznato sa koje pozicije će naš tim da "ukršta" sa Grupom C, gde su neporažene Rusija i SAD, a dalje ide još Holandija i verovatno Kazahstan.