ŠANGAJ: Ide Novak, neka se spremi Federer

Najbolji teniser sveta izborio je plasman u polufinale turnira u Šangaju, na kojem brani titulu. Sledeći protivnik - Rodžer Federer.

Novak Đoković stigao je na dva koraka od odbrane titule u Šangaju.

U četvrtfinalnom duelu slavio je protiv Davida Ferera - 6:4, 6:2.

Uporni Španac namučio je Novaka, iako nijednom nije vodio, za razliku od prethodnog rivala Mihaila Kukuškina, koji je uspeo da mu oduzme i set.

Ferer je kao i na gotovo svakom prethodnom meču bio "tvrd orah" za rivala, borio se do poslednjeg sekunda i sve vreme diktirao izuzetno jak ritam meča. Međutim, Đoković je zahvaljujući ranim brejkovima u oba seta, preuzimao kontrolu i sa uspehom održavao tu prednost.

Koliko je teško bilo ići korak ispred "neumorne osice" Ferera najbolje pokazuje reakcija Đokovića kada je iskoristio četvrtu set loptu u prvom setu, nakon čega je viknuo i počeo da skače kao da je dobio meč.

U drugom setu Ferer je, uprkos izgubljenom prvom gemu "živeo" pet gemova (2:3), kada je Novak odlučio da stavi tačku na duel. Naredna tri gema rešio je u svoju korist (6:2) i obezbedio plasman u polufinale posle sat i po vremena igre.

Novak će u polufinalu igrati sa Rodžerom Federerom, koji je savladao Francuza   Žilijena Benetoa 7:6 (7:4), 6:0.

Protiv Federera Đoković ima 17 pobeda, ali i 18 poraza, dok je u 2014. rezultat nerešen (2:2).