PLIVANJE (SP): Velji bronza

Srpski plivač zauzeo je treće mesto u finalnoj trci na 400 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u malim bazenima u Dohi

Velimir Stjepanović osvojio je bronzanu medalju u trci na 400 metara na Svetskom šampionatu u Dohi u 25-metarskim bazenima.

On je stazu preplivao za 3:38,17 minuta, što mu je lični rekord u malim bazenima.

Zlatna medalja pripala je Mađaru Peteru Berneku sa novim rekordom šampionata - 3:34,32 minuta, dok je srebro osvojio Džejms Gaj iz Velike Britanije (3:36,35).

Velimir Stjepanović je jutros u kvalifikacijama imao vreme 3:40,30 minuta.

Srpski plivač tako je nastavio uspešnu seriju osvajanja medalja na velikim šampionatima u trkama na 400 metara slobodno. Iako priznaje da to nije njegova glavna disciplina, Stjepanović je i treći put u nizu stigao do pobedničkog postolja. Prošle godine na Evropskom prvenstvu u malim bazenima osvojio je takođe bronzu, dok se ove godine u velikom bazenu na šampionatu Starog kontinenta dokopao zlatne medalje.

Stjepanović je pre dva dana u Dohi u finalnoj trci na 200 metara slobodnim stilom zauzeo šesto mesto, a do kraja šampionata očekuje ga i nastup na 200 metara delfin.