Prvak Evrope pao u Kragujevcu!

Velika pobeda vaterpolista Radničkog. U reprizi finala Lige šampiona, na svom bazenu su pobedili Barselonetu, 12:7.

Prvak Evrope pao u Kragujevcu! Izvor: MN PRESS

Nije osveta, ali jeste više nego slatka pobeda!

Vaterpolisti Radničkog savladali su u sredu u Kragujevcu ekipu Barselonete, prvaka Evrope, rezultatom 12:7 (2:2, 4:4, 3:1, 3:0), u utakmici 3. kola A grupe Lige šampiona.

Srpski tim zabeležio je prvu pobedu u dosadašnjem delu takmičenja, nakon poraza od Pro reka i Olimpijakosa, i naneo prvi poraz braniocu titule.

Kragujevčani su sjajnom igrom tokom cele utakmice potvrdili kvalitet i uvećali šanse da se plasiraju na završni turnir elitnog takmičenja. Vođena je velika i neizvesna borba do poslednje četvrtine, a kraj otpora Barselonete najavio je Vuksanović, golom za vođstvo od 10:7, pet minuta pre zvuka sirene.

Do završetka susreta, Kragujevčani su krunisali odličnu partiju sa još dva pogotka izborivši ubedljiv trijumf.

Domaćina su do uspeha predvodili Dedović sa tri gola, Trajković, Vuksanović i Ćuk postigli su po dva, a Marković, Vrlić i Petković po jedan.

"Ključ pobede bila je dobra igra u odbrani. U prve dve četvrtine primili smo mnogo golova, u nastavku smo stabilizovali odbranu i sve popravili. Ovo je velika pobeda za nas i nagrada za naporan i požrtvovan rad. Pobeda je izuzetno značajna ne samo zbog bodova, već zbog sticanja samopouzdanbja. Pokazali smo da možemo da igramo sa najkvalitetnijim evropskim ekipama", rekao je posle meča trener Radničkog Uroš Stevanović.

Narednu utakmicu u Ligi šampiona Kragujevčani igraju 24. januara protiv Breše. Vaterpolisti Partizana meč 3. kola igraju u sredu od 19.00 časova u Mađarskoj, protiv Solnoka.