Miler srećan posle užasne povrede

Amerikanac neće po dobrom pamtiti Svetsko prvenstvo u svojoj zemlji.

Američki skijaš Bodi Miler pokidao je tetive kolena na Svetskom prvenstvu koje se održava u Biver Kriku.

Miler je operisan i pušten iz bolnice nakon što je u četvrtak doživeo težak pad tokom trke superveleslaloma.

"Srećan sam, mogao sam mnogo gore da prođem", napisao je 37-godišnji skijaš na Twitteru.

On je propustio dosadašnji deo sezone u Svetskom kupu, a trka u Biver Kriku bila mu je prva nakon oporavka od povrede leđa.

Austrijski skijaš Hanes Rajhelt osvojio je zlatnu medalju u superveleslalomu, prvoj disciplini na prvenstvu sveta koje se održava u američkom Biver Kriku.

Tridesetčetvorogodišnji Rajhelt potvrdio je da mu "leži" staza u Koloradu, gde je trijumfovao u superveleslalomu za Svetski kup 2005, 2007. i 2014. godine.

Sigurnom vožnjom pobedio je sa 11 stotinki prednosti nad Kanađaninom Dastinom Kukom, dok je treće mesto zauzeo Francuz Adrijen Teo sa 24 stotinke zaostatka.

Povratnik na stazu posle oporavka od povrede, Amerikanac Bodi Miler, doživeo je težak pad, dok je branilac titule, njegov zemljak Ted Ligeti, završio na devetom mestu.

Sledeća trka za skijaše je spust u subotu, a dan ranije istu disciplinu voze skijašice, nakon što je zlato u superveleslalomu u utorak osvojila Austrijanka Ana Feninger.