Set 6:1 trajao 59 minuta - Jelena izgubila!

Viktorija Azarenka ubedljivo porazila Jelenu Janković, prošlonedeljnu finalistkinju Indijan Velsa. Maratonski set od skoro sat vremena završen za 59 minuta.

Posle sjajnih predstava u Indijan Velsu pre samo nedelju dana kada je zaustavljena u borbi za titulu, Jelena Janković doživela je brodolom u Majamiju, gde je već u drugom kolu (bila slobodna u prvom) ubedljivo poražena od Viktorije Azarenke.

Beloruskinja je do plasmana u treće kolo stigla posle sat vremena i 28 minuta igre - 6:1, 6:1!

Prvi set nije trajao ni pola sata i Azarenka ga je ubedljivo dobila ne samo po rezultatu već i prikazanoj igri.

Iako je rezultat u drugom setu bio, takođe, 6:1 za Beloruskinju, daleko više drame i borbe viđeno je u tom delu igre, a o tome svedoči neverovatan podatak iz poslednjeg gema na servis Azarenke.

Jelena je u pomenutom gemu propustila čak sedam brejk lopti, dok je njena rivalka iskoristila tek sedmu meč loptu. Bilo je neverovatnih 12 izjednačenja pre nego što je okončan drugi set posle 59 minuta igre. Dakle, više nego duplo duže od prvog seta.

Jankovićeva je u prvom setu imala jednu, a drugom 12 brejk lopti, ali nijednu nije iskoristila, tako da je poraz od 30. igračice na WTA listi bio neminovan.

Srpska teniserka je 17. na svetskoj listi. U Majamiju je bila postavljena za 20. nosioca.