ROLAN GAROS: Džumhur preko Južnog u drugom kolu!

Najbolji bh. teniser plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Francuske, nakon što mu je Rus Mihail Južni predao meč. Džumhur je prije predaje Južnog prva dva seta riješio ubjedljivo u svoju korist 6:2, 6:1.

Damir Džumhur plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa!

Prvog dana gren slema u Francuskoj, najbolji bh. teniser slavio je protiv Mihaila Južnog, iako duel nije završen. Rus je nakon dva seta i vođstva Džumhura 2:0 (6:2, 6:1) odlučio da preda meč.

Sjajno je Sarajlija otvorio meč, na 2:2 napravio brejk, zatim još jedan i prvi set riješio ubjedljivo u svoju korist 6:2.

Još bolje je djelovala Džumhurova igra u drugom setu. Ruski teniser, nekada osmi na ATP listi, nije imao šanse protiv raspoloženog bh. tenisera, koji je u ovom setu slavio 6:1 i natjerao Južnog na predaju.

Džumhur je tako postao prvi bh. teniser koji će zaigrati u 2. kolu Rolan Garosa.

Damir će u drugom kolu Otvorenog prvenstva Francuske igrati protiv pobjednika duela Ivo Karlović - Markos Bagdatis.