Nole se nije umorio protiv Nieminena

Srpski teniser posle nešto više od dva sata igre pobedio Finca Nieminena na startu Rolan Garosa.

Novak Đoković ubedljivim nastupom pošao je u pohod ka jedinom gren slemu koji mu nedostaje u karijeri - Rolan Garosu!

Najbolji teniser sveta dobio je Jarka Nieminena, 87. igrača na ATP listi, u ti seta - 6:2, 7:5, 6:2. Meč je trajao dva sata i četiri minuta. Đoković će u drugom kolu Rolan Garosa igrati sa boljim iz susreta Žila Milera iz Luksemburga i Paola Lorencija iz Italije.

Najbolji teniser sveta je već u prvom gemu oduzeo servis protivniku, da bi u sedmom napravio još jedan brejk za sigurnih 6:2 u prvom setu.

Za razliku od prvog, u drugom se vodila mnogo veća borba.

Đoković je protiv Finca najviše problema imao u tom delu igre. Nieminen je imao priliku da izjednači rezultat u setovima, ali nije iskoristio prednost od 30:0 na servis pri rezultatu 5:4. Novak je vezao pet gemova i uspeo da povede 2:0.

Dobru igru s kraja drugog seta Đoković je preneo i u treći, pa je vrlo brzo na semaforu pisalo 4:0. Prvi teniser sveta u sedmom gemu nije realizovao tri meč lopte, ali ono što mu tada nije pošlo za rukom jeste već u narednom gemu, pa se Đoković posle nešto više od dva sata igre plasirao u drugo kolo Rolan Garosa.

"Veoma je lepo vratiti se na stadion Filip Šatrije. Ovde sam odigrao neke od najbitnijih mečeva u karijeri. Uvek se osećam vrlo emotivno kada se vratim na Rolan Garos, pogotovo posle onog aplauza koji sam dobio prošle godine posle poraza od Rafaela Nadala. To nikada neću zaboraviti", rekao je posle meča Đoković na francuskom jeziku.

"Ide mi odlično ove sezone... ", dodao je srpski teniser, koji je i prilikom izjave nekoliko puta nasmejao publiku.