Conga častio, Vavrinka u finalu Rolan Garosa!

Francuz je imao 17 šansi za brejk protiv Švajcarca, a iskoristio je - jednu! Poraz, naravno...

Žo-Vilfred Conga imao je veliku priliku da se plasira u prvo finale na "svom" Rolan Garosu.

Imao je protivnika po meri su druge strane, imao je publiku na "Filip Šatrijeu" iza sebe i imao je 17 brejk lopti tokom tri sata i 46 minuta tenisa. Iskoristio je jednu...

Otuda, u prvom muškom polufinalu na Otvorenom prvenstvu Francuske: (14) Žo-Vilfred Conga - (8) Sten Vavrinka 3:6, 7:6, 6:7, 4:6.

Koliko 16 neiskorišćenih brejk lopti, toliko je za Congu koban bio treći set u kojem je u tri gema imao po dve brejk lopte, a nije iskoristio nijednu, pa je set otišao u taj-brejk, u kojem je Vavrinka imao više nerava i dobio ga rezultatom 3:7.

Svestan kakvu je šansu propustio, jer bolju igru (Sten nije imao NIJEDNU brejk loptu u trećem setu) nije potvrdio vođstvom u setovima, Conga je katastrofalno počeo četvrti set, izgubio servis gem sa nulom i potom jurio ribrejk do kraja meča, ali ga nije "ujurio".

A, nije da ni tada nije imao šanse za brejk - šest u četvrtom setu!

Vavrinka, šampion Australijan Opena iz 2014. godine, posle četvrtfinala na Vimbldonu i US Openu, odnosno polufinala u Melburnu prošle zime, ovog puta igra veliko finale i to protiv boljeg iz meča (1) Novak Đoković – (3) Endi Marej, a taj meč pratićemo UŽIVO, tako da ostanite uz MONDO!

Ako mu rival u finalu bude Đoković, Švajcarac će pokušati da dođe do tek četvrte pobede u 18 međusobnih duela. Do sada, najvažniju pobedu nad srpskim teniserom ostvario je u četvrtfinalu Australijan opena, 2014. godine.