• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ameli "viza" i 47 godina star rekord!

Izvor mondo.rs

Fenomenalan dan za srpsku trkačicu.

Izvor: MN PRESS

Reprezentativka Srbije u atletici Amela Terzić plasirala se danas na Olimpijske igre i Svetsko prvenstvo, pošto je pobedila u trci na 800 metara na Ekipnom prvenstvu Evrope druge lige za reprezentacije u Staroj Zagori.

Ne samo da je pobedila, već je i oborila državni rekord star skoro 50 godina.

U konkurenciji osam atletičarki, 22-godišnja Novopazarka je u tom bugarskom gradu pretrčala stazu za minut, 59 sekundi i 90 stotinki, što je za 60 stotinki bolje od ranijeg rekorda Srbije na 800 metara, koji je 47 godina bio u vlasništvu Vere Nikolić.

Terzićeva je ovim rezultatom, 11. na svetu ove godine, ubedljivo nadmašila normu od 2:01 minuta za učešće na ovogodišnjem Svetskom prvesntvu u Pekingu (od 22. do 30. avgusta) i Letnjim olimpijskim igrama 2016. u Rio de Žaneiru.

Drugo mesto u trci na 800 metara u Staroj Zagori osvojila je Islanđanka Anita Hinriksdotir sa 2:03,17 minuta, dok je treće mesto pripalo reprezentativki Kipra Nataliji Evangelidu sa 2:04.34.

Terzićeva će na Ekipnom prvenstvu Evrope druge lige sutra trčati disciplinu 1.500 metara, u kojoj je sa 4:05,69 minuta vlasnica najboljeg rezultata u Srbiji svih vremena.

Tagovi

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC