Dajte Brazil...

... da igramo za finale Svetske lige! Oprez, jer neće biti lako kao u današnjem četvrtfinalu protiv Kine (25:10).

Vaterpolo: Srbija u četvrtfinalu Svjetske lige pobijedila Kinu 25:10 Izvor: MN PRESS
Stefan Mitrović

Kina za trening, Brazil za finale!

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale završnog turnira Svetske lige, na kojem brani titulu. Ako je odbrani - direktno će se plasirati na Olimpijske igre u Riju.

U četvrtfinalu, odigranom u petak, naša selekcija nije imala problema. Doživela je samo malu i kratku neprijatnost u prvoj četvrtini, u kojoj su Kinezi postigli čak pet golova i nekoliko puta vodili.

Ipak, već na isteku tog kvartala, izabranici Dejana Savića preuzeli su apsolutnu kontrolu i do kraja nisu spuštali nogu sa gasa, već samo brojali lopte u mreži Kineza.

Očekivano lako i rutinski, "delfini" su održavali jak ritam u napadu, mada je utisak da su mogli da pobede i ubedljivije od konačnih:

SRBIJA - KINA 25:10 (6:5, 7:0, 5:2, 7:3)

Na narednom stepeniku, našu ekipu čeka daleko nezgodniji protivnik. Brazilci, na čelu sa trenerom Ratkom Rudićem, u prvom kolu su deklasirali Hrvatsku 17:10! Utakmica će početi u subotu, u 18.40 časova. U drugom polufinalu igraće Hrvatska i SAD.

U petak, u četvrtfinalu, najefikasniji među našim igračima bio je Boba Nikić. Zanimljivo je da su svi igrači naše reprezentacije postigli bar po gol.

SRBIJA: Nikić 5, Mitrović 2, D. Pijetlović 3, Mandić 3, Prlainović 3, Ćuk 1, Aleksić 2, Gocić 2, Jakšić 1, Filipović 1, Ranđelović 1.

KRAJ UTAKMICE - 25:10

... Ranđelović... 25...

... Jakšić... 24...

Idemo dalje. Nikić postiže peti gol Srbije za TRI minuta ove četvrtine.

Opet asistira Prlainović, opet pogađa Pijetlović. Četiri gola naše reprezentacije za 2 minuta i 18 sekundi.

Još jednom pogađa i Prlainović. Još jednom pogađa i Mandić, a odmah zatim još jednom.

TREĆA ČETVRTINA - 5:2

Sada je samo pitanje ko će postići više golova. Nikić je za sada najbolji strelac. Pogodio je četiri puta. Odmah posle njega, pogađa i Filipović, prvi put na ovom meču.

Idemo dalje, Stefan Mitrović pogađa treći put. U međuvremenu, Kinezi smanjuju na momenat na "minus 9".

Ne staju naši vaterpolisti ni u drugom poluvremenu. Još jednom pogađa Živko Gocić, a zatim isto čini i Stefan Mitrović, iskoristivši penal.

DRUGA ČETVRTINA: 7:0

Opet Nikić. Njegov treći gol na meču. U drugoj četvrtini rezultat je 7:0, jer je još jedan gol postigao i Aleksić.

"Delfini" počinju da igraju svom snagom. Još jednoom je pogodio Pijetlović, na asistenciju Filipovića. Po svemu sudeći, biće ovo dugo veče za Kineze.

Upisao se i kapiten Živko Gocić, za "plus četiri". Sada sve izgleda mnogo mirnije za naš tim. Nedugo potom, pogađa i debitant Nikola Jakšić.

Druga deonica počelo je mnogo mirnije. Pogodli su Ćuk i sve spremniji Aleksić, koji se "upisao" posle nekoliko dana borbe sa temperaturom.

PRVA ČETVRTINA 6:5

Počelo je prilično iznenađujuće!

Kinezi su u uvodnoj četvrtini postigli čak PET golova našoj selekciji, koja je pogađala kada god bi "zategla" linije i zaigrala čvršće.

Slobodan Nikić postigao je prvi i poslednji gol u uvodnom kvartalu, a između njegovih pogodaka Kinezi su iznenađujuće sticali i vođstvo - 3:2, 4:3... Ipak, "delfini" su se pribrali pred pauzu.

Golovima Andrije Prlainovića i Nikića, naš tim je stekao prednost 6:5, sa kojom se i otišlo na nekoliko minuta odmora.