Elverum čeka Borac m:tel ili Alplu

Norveški Elverum prvi je finalista kvalifikacionog turnira za EHF Ligu šampiona pošto je u polufinalu savladao holandski Limburg Lajons 35:30

Elverum- Limburg Lajons 35:30 Izvor: MONDO-Vedran Ševčuk

U prvom polufinalu kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona Elverum - Limburg Lajons 35:30

Počela je borba za Ligu šampiona u banjalučkom Boriku, a u prvom polufinalu igrali su šampioni Norveške i Holandije.

Poslije 60 minuta uzbudljive i brze utakmice slavio je Elverum koji će se za ulazak u elitno takmičenje sutra u finalu boriti sa pobjednikom duela između Borca m:tel i Alple HC Hard.

Fizički nadmoćniji Norvežani opravdali su ulogu favorita u duelu sa Holanđanima koji su bili sjajni u brzim kontrama i držali rezultatski egal gotovo cijelu utakmicu.

Utakmica je prelomljena 15-ak minuta prije kraja kada je Elverum napravio seriju 5:0 i otišao na nedostižnu prednost.

Holanđani su uspjeli tek da smanje na tri gola zaostaka ali ne i da zaustave sjajno desno krilo Jonasa Buruda koji je utakmicu završio sa devet golova. Stegevik je u ekipi Elveruma postigao gol manje, a Lindboe sedam.

Kod Holanđanaivo Stajns i Bart su postigli po sedam.

Prvi polufinalni meč u Boriku je nekoliko stotina gledalaca, ali očekuje se da dvorana bude puna kada na teren istrče rukometaši Borca.

Prije meča u dvorani je intonirana zvanična himna EHF Lige šampiona.

TOK MEČA:

Tajm aut Elveruma minut i po prije kraja, pri vođstvu 33:30.

Ivo Stajns postigao je gol za Limburg Lajons i u posljednjih pet minuta ulazimo sa rezultatom 32:29.

Ne predaju se Holanđani, u 55. minutu rezultat je 31:28, a sjajni Bart postigao je svih sedam golova u drugom poluvremenu.

Norveški šampion održava pet golova prednosti, na 30:25 doveo ih je Burud svojim osmim golom.

Elverum igra odličnu odbranu, a brzim kontrama u samo tri minute stigao je do serije 5:0, problemi za Limbrug Lajons koji sada gube 28:23.

Igra se vrlo brzi, a u posljednjih 15 minuta ulazimo sa novim izjednačenjem 23:23.

Elverum vodi 22:21, a Holanđane trenutno drži sjajni Hoiting na golu, u 44. minutu upisao je 15 odbranu.

Iako sa igračem manje, Limburg Lajons je izjednačio na 21:21 preko Portugalca Žoaa Ramosa.

Elverum je prvo izjednačio na 20:20, a potom poslije još jedne pogođene prečke Holanđana, Jansen pogađa za sedam metara za 21:10.

Holanđani su u 40. minutu u vođstvu 20:19.

Poslije pet minuta igre u nastavku rezultat je 17:17, a oba golmana su vrlo raspoložena i obojica su upisali po 12 odbrana.

Limburg Lajonsi ponovo vode 16:15

Počelo je drugo poluvrijeme, a nakon dva minuta igre Elverum je izjednačio na 15:15 petim golom Stegevika.

PRVO POLUVRIJEME

Kraj prvog poluvremena.

Elverum je u situaciji 5 na 5 smanjio na 15:14 preko Mela, a Limburg Lajons nisu uspjeli da u posljednjim sekundama dođu do dva gola prednosti pred odmor.

Holanđani su stigli do 15.13, ali su u sljedećem napadu snage na terenu poravnate pošto je isključen Ivo Stajns, strelac pet golova.

Limburg Lajonsi su poveli 14:12 iz sedmerca poslije isključenja jednog norveškog igrača, ali je elverum i sa igračem manje uspio da smanji na 13:14.

Nova serija Limburg Lajonsa koju sa klupe vodi Monik Tijsterman, četiri minute prije kraja poluvremena Limburg Lajons vode 13:11.

Elverum uzvraća serijom 4:0 i sada Norvežani vode 11:10.

Najzaslužniji za odličan rezultat holandske ekipe su golman Hoiting i pivot Ivo Stajns koji je odličan u napadu.

Poslije vođstva Elveruma 7:3 razbranio se golman Lajonsa Hoiting, a njegovi saigrači uspjeli su prvo da u 17. minutu preokrenu na 8:7, da bi nešto kasnije serijom 7:1 stigli do vođstva 10:7.

Norvežani bolje otvaraju meč i poveli su već na startu 5:2, a kako se i očekivalo najopasniji u ekipi Elveruma su Mitrović i Stegevik.