KUP BIH: Borac m:tel deklasirao Zrinjski!

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici, Banjalučani stekli velikih 13 golova razlike pred revanš u Mostaru.

Rukometaši Borca m:tel u prvom četvrtfinalnom meču Kupa Bosne i Hercegovine stekli su ogromnu prednost pred revanš.

Banjalučani su u u dvorani O.Š. "Borisav Stanković" deklasirali mostarski Zrinjski i jednog nogom već zakoračili u polufinale, koje je na programu 30. marta.

U prvom poluvremenu crveno-plavi nisu bili toliko dominantni, pa su na odmor otišli sa samo tri gola prednosti 17:14.

Ipak, u nastavku meča, tim koji je u ovom duelu sa klupe predvodio Aleksandar Međedović, odigrao je odlično prije svega u fazi odbrane, dozvolivši Mostarcima da postignu tek šest golova.

Na kraju je Borac m:tel trijumfovao više nego ubjedljivo, 33:20, uz odličnu partiju Stefana Jankovića, strijelca 13 golova, te golmana Damira Efendića, koji je sakupio 12 odbrana.

BORAC M:TEL - ZRINJSKI 33:20 (17:14)

BORAC M:TEL: Efendić (12 odbrana), Janković 13, Vujović 3, Ivanišević (3 odbrane), Mikić, Nježić 3, Obradović 1, Stanković 1, Ćelić 2, Šešić, Dumenčić 2, Ćeranić 4, Nikolić 4, Smojver, Milošević, Glumičić. Trener: Aleksandar Međedović.

ZRINJSKI: Šakota, Miličević, Mikić, Doko 3, Perić 6, Bošković 3, Kožulj, Sarajlić 2, Vidačak, Paradžik, Nakić, Džeba 1, Babić 1, Marić 4, Šoljić. Trener: Zdravko Nedić.