Prva prepreka preskočena - 3:0!

Novak Đoković, aktuelni šampion Vimbldona, plasirao se u drugo kolo trijumfom nad Džejmsom Vordom u tri seta.

Prvi meč od trijumfa na Rolan Garosu i - pobeda!

Novak Đoković, najboji teniser sveta, uspešno je počeo odbranu titule na Vimbldonu, savladavši domaćeg igrača Džejmsa Vorda u tri seta, za dva sata i dva minuta.

Đoković - Vord 6:0, 7:6, 6:4

Naredni protivnik prvom teniseru sveta biće Francuz Andrijan Manarino (55. na ATP listi). Duel zakazan za sredu biće njihov prvi međusobni meč.

Današnji meč Novak je počeo furiozno i za skoro 35 minuta osvojio devet gemova. Protivniku nije dopustio nijedan, sve dok se Vord nije opustio i nošen publikom počeo da pogađa, praćen ovacijama.

Đoković je brzo smirio euforiju na Centralnom terenu, vratio potpuni fokus na teren, pa u taj-brejku drugog seta rutinski stekao vođstvo 2:0. Pitanje pobednika nije se postavilo ni u trećem setu, u kojem je Novak brzo završio posao, potom pozdravio publiku i okrenuo se sledećem izazovu.