Očekivano, Marej za drugu titulu Vimbldona!

Endi Marej bez mnogo problema pobedio Tomaša Berdiha i u nedelju će se sa Milošem Raonićem boriti za trofej na Vimbldonu.

Finale, Endi Marej - Miloš Raonić!

Prvi za drugi, drugi za prvi trofej na Vimbldonu. Britanac je u polufinalu pobedio Tomaša Berdiha, prilično lako i brzo - 6:3, 6:3, 6:3, za tačno dva sata.

Čeh je osvojio devet gemova i bez šanse da reaguje doživeo šesti poraz od Mareja, kome danas nije mogao da se ozbiljno suprotstavi.

Uz podršku publike, Britanac je kontrolisao meč od početka do kraja, a kako je ušao u meč pokazuje i podatak da je u prvom setu napravio samo jednu neiznuđenu grešku!

Gledaoci su nakon prvog seta mogli da pretpostave šta će gledati do kraja i te pretpostavke pokazale su se kao tačne.

Berdih se dobro držao na startu drugog seta, ali je Marej nastavio u istom ritmu da kažnjava svaku grešku rivala. "Brejkovima" u odlučujućim momentima stekao je prednost, slamao otpor češkog tenisera i uveo meč u poslednji set, u kojem takođe nije bilo dileme oko ishoda.