Olimpijsko zlato za tzv. Kosovo

Džudistkinja jednostrano proglašene države Kosovo osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 53 kilograma.

Samim prolaskom u finale discipline do 52 kilograma Majlinda Keljmendi osvojila je prvu medalju za jednostrano proglašenu državu Kosovo, a nakon pobede nad Italijankom Odete Đufridom - ona se okitila zlatnim odličjem.

Keljmendijeva je prethodno u polufinalu savladala Japanku Misato Nakamuru, koja je na kraju uzela bronzu, dok je četvrtoplasirana završila Ruskinja Kuzijutina.

Svetska i evropska šampiona iz Peći tako je osvojila i olimpijsku medalju u Riju, što je prva za jednostrano proglašenu državu Kosovo na ovim Olimpijskim igrama.

Keljmendi je pre četiri godine, na Igrama u Londonu, osvojila bronzanu medalju, ali se tada takmičila pod zastavom Albanije.

Tzv. Kosovo je u MOK primljeno 2014. godine i u Riju ima osam sportista.