Lusija završila maraton na 116. mjestu

Bh. atletičarka Lusija Kimani Marčetić zauzela 116. mjesto na maratonu u Riju.Zlato osvojila Kenijka Dženina Sumgong.

RIO 2016 Maraton - Lusija Kimani Marčetić završila na 116. mjestu Izvor: MONDO
Izvor: MONDO

Poslije Pekinga i Londona, Lusija je nastupila i na olimpijskim igrama u Riju.

Naša atletičarka završila je trku sa vremenom 2:58:22, što joj je bilo dovoljno za 116. poziciju.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojila je Kenijka Dženina Sumgong nakon vrlo uzbudljive i izjednačene trke.

Nakon 42 kilometra trčanja, malo je nedostajalo da maratonsku trku odluči foto-finiš. Kenijka Sumgong je na kraju završila prva sa vremenom 2 sata 24 minute i četiri sekunde, a samo deset sekundi kasnije na cilj je stigla Junis Kirva sa Brunejakojoj je pripalo srebro.

Bronzanu medalju osvojila je Mare Dibaba iz Etiopije sa vremenom 2:24:30.

Lusija Kimani Marčetić nije uspjela da popravi svoj rekord koji iznosi 2:35:47, međutim, na svom trećem učešću na olimpijskim igrama uspjela je da završi trku.

To joj nije pošlo za rukom u Londonu, gdje je morala da odustane, pa je njen osnovni cilj koji je sebi postavila bio da se nađe na cilju u Riju, što je na kraju i ostvarila.