ZLATO ILI SREBRO ZA SRBIJU!

Davor Štefanek osvojio medalju, pitanje je samo zlatnu ili srebrnu. Za minut i 26 rešio Gruzijca Šmagija Bolkvadzea.

ZLATO ILI SREBRO ZA SRBIJU! Izvor: MONDO/MARIO MILOJEVIĆ

Davor Štefanek osvojio je prvu medalju za Srbiju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneriu.

Tek 11. takmičarskog dana Srbija se raduje medalji, ali još ne znam njen sjaj. Znaće ga večeras posle 22.30. Biće zlatna ili srebrna, a osvojiće je fenomenalni rvač Davor Štefanek u kategoriji 66 kilograma.

Rešen da stigne do odličja, Srbin je "prebio" sve svoje protivnike do sada, u polufinalu Gruzijca Šmagija Bolkvadzea i to posle samo minut i 26 sekundi borbe. Iako je pola sata pre borbe za finale imao surovo težak meč sa svetskim prvakom Frankom Šteblerom, Štefaneku je ostalo snage da brzo reši takmičara iz Gruzije.

Finale je u 22.30 i boriće se protiv Jermena Migrana Arutjunjana.

Davor Štefanek je u martu ove godine na Evropskom prvenstvu u Rigi osvojio srebrnu medalju nakon što je u finalu izgubio od Rusa Islam-Beka Albijeva.

Srpski rvač je još u septembru prošle godine, kada je osvojio bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u u Las Vegasu, istakao da u Brazil ide po zlatnu medalju.

"Imam dva sna. Jedan sam ostvario. Osvojio sam zlato na Svetskom prvenstvu. Sada želim medalju na Olimpijskim igrama. Tačnije rečeno ne sada, nego od trenutka kada sam počeo da se bavim rvanjem. Vizu za Rio sam obezbedio i sama ostaje da se dobro pripremim i stignem do ostvarenja još jednog sna. Moj cilj će biti zlatna medalja, pa dokle stignem", rekao je tada Štefanek.