Kiparski Srbin DŽENTLMEN osmi na OI (VIDEO)

Srbin sa Kipra, Milan Trajković, nastupio u finalu Olimpijskih igara u trci na 110 metara s preponama. Bio poslednji, ali je uspeh ogroman.

Jamajka je osvojila svoje prvo olimpijsko zlato na 110 metara s preponama, pošto je Omar Mekleod u Rio de Žaneiru pobedio u ovoj disciplini.

Sa druge strane, ova trka je bila vrlo zanimljiva i za ljubitelje atletike iz Srbije. Milan Trajković, momak rođen u Surdulici, borio se za medalje, ali nije uspeo. Bio je poslednji.

Ipak, osmo mesto u najjačoj konkurenciji ogroman je uspeh za Trajkovića.

To je onaj momak koji je svojim džentlmenskim potezom početkom jula na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu osvojio mnoge simpatije.

PODSETITE SE TOGA

E, ovo je džentlmen! (VIDEO)

Mekleod je cele sezone dominirao u disciplini 110 metara s preponama, što je potvrdio u finalu. Zlato je osvojio vremenom od 13,05 sekundi.

Španac rođen na Kuzbi Orlando Ortega osvojio je srebro sa 13:17, dok je Francuz Dimitri Basku osvojio bronzu sa 13,24.

Kanađanin Derek Druin osvojio je zlatnu medalju u skoku u vis. On je preskičio 2,38 metara.

Druin je prošle godine osvojio Svetsko prvenstvo, a na Olimpijskim igrama u Londonu pripala mu je bronzana medalja. Muzaz Esa Baršim iz Katara osvojio je srebro sa 2,36, dok je medalja najslabijeg sjaja otišla u ruke Ukrajincu Bogdanu Bogdarenku sa skokom od 2,33 metra.

Kenijska atletičarka Fejt Čepngetič Kipjegon osvojila je zlatnu medalju na 1.500 metara.

Kipjegon je bila bolja od svetske rekorderke Genzebe Dibabe iz Etiopije, koja je deonicu pretrčala za 4:10,27. Brozna je pripala Amerikanki Dženifer Simpson, koja je trčala 4:10,53.

Kipjegon je pobedila u još jednom obračunu Kenije i Etiopije u dugim prugama. Dibaba je na pola trke bila u vođstvu, ali se Kipjegon držala, da bi je u finišu pretekla i stekla veliku prednost pred ciljnu ravninu.