UŽIVO: Dudaš prestupio u prvom pokušaju

Najbolji desetobojac Srbije startovao je na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru

Mihail Dudaš započeo je takmičenje u desetoboju na Olimpijskim igrama.

PRVA DISCIPLINA (100 METARA)

Najbolji desetobojac Srbije nastupao je prvoj u trci na 100 metara, gde je u trećoj kvalifikacionoj grupi zauzeo treće mesto, rezultatom 10,83 sekunde i osvojio 899 bodova.

Dudaš je ostvario ukupno 11. vreme.

Najbrži u prvoj disciplini bio je Kanađanin Demijen Voriner - 10,30, srebrni sa poslednjeg svetskog šampionata, koji je i rekorder u dekatlonu u trci na 100 metara. On je zaradio 1.023 boda.

Dudašev rekord u najbržoj atletskoj disciplini je 10,67 sekundi, a ove godine trčao je 10,73 sekunde.

DRUGA DISCIPLINA (SKOK U DALJ)

Mihail Dudaš je prestupio u prvom pokušaju skoka u dalj. Skakao je kao sedmi u svojoj grupi, ali je nagazio mesto da odraz, pa je sudija pokazao da prvi pokušaj nije bio ispravan. Pre njega još dva atletičara su prestupila.

Dudaša, kao i ostale desetobojce očekuju još tri discipline danas.

Takmičiće se u bacanju kugle, skoku u vis i trci na 400 metara i prvi dan završiće nešto pre tri časa ujutro po srednjeevropskom vremenu.

Mihailu Dudašu su Igre u Riju druge u karijeri na kojima nastupa. Atletičar iz Novog Sada debitovao je na Olimpijskim igrama pre četiri godine u Londonu, ali je morao da odustane pred petu disciplinu zbog glavobolje koja ga je potom poslala i u bolnicu.

Ove godine najavio je dobru formu pred početak takmičenja u Riju, budući da je na Evropskom prvenstvu početkom jula u Amsterdamu osvojio bronzanu medalju.