Hrvatska brani zlato iz Londona

Hrvatska vaterpolo reprezentacija donela je novu olimpijsku medalju svojoj zemlji. Da li će biti zlatna ili srebrna znaće se posle finala.

Potpuno zaslužen trijumf Hrvatske nad Crnom Gorom u polufinalu vaterpolo turnira na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Hrvatska je pobedila 12:8 (4:3, 3:2, 1:1, 4:2) i čeka protivnika u finalu - Srbiju ili Italiju.

Hrvatska je tako obezbedila novu olimpijsku medalju svojoj zemlji, ujedno treću za vaterpolo na olimpijskim igrama posle srebra iz Atlante i zlata iz Londona 2012. godine.

"Barakude", kako glasi nadimak hrvatske vaterpolo reprezentacije, nametnule su svoj stil igre i kontrolisale utakmicu u njenom većem delu.

Hrvatska je povela 3:0, da bi Crnogorci uzvratili istom serijom za 3:3. Krajem druge četvrtine Hrvatska je stekla dva gola viška, a u prvom delu treće četvrtine ponovo +3 (8:5). Utakmica je praktično prelomljena u tim trenucima.

Crnogorci su smanjili na 8:6, a potom imali čak tri napada za 8:7, ali je sjajni golman Hrvatske Marko Bijač spustio "rampu". Pobedu su Hrvatima doneli Anđelo Šetka i Andro Bušlje (po tri gola) koji su, uz golmana Bijača, bili najistaknutiji pojedinci meča.

Srbija i Italija će igrati za finale od 21.30 časova.